Скільки зубів у людини?

Опубликовал admin | Здоров'я | середа 20 березня 2013 21:07


Скільки зубів у людини?

Людський зуб – частина зубного органу, призначені для первинної обробки їжі, формування звуків у мові, рідше – для оборони. Часто ми чуємо в рекламі зубної пасти, скільки зубів у дорослої людини. Тридцять два зуби. Однак, за життя їх виросте дещо більше.

У житті у людини виростає два комплекти зубів: молочні та корінні. Кожному підлітку відомо, скільки молочних зубів у людини, оскільки до 12 років, зазвичай, молочні зуби змінюються на корінні. Так от, у людини виростає двадцять молочних зубів: 10 на верхній челлюсті і 10 на нижній. За 5 зубів на кожну половину челлюсті. У період змінного прикусу молочні зуби у людини заміщаються постійними. До формування постійного прикусу в 12-14 років у здорової людини виростає 28 зубів. Пізніше, у віці від 17 до 25 років, у людини прорізаються останні зуби – зуби мудрості. Зубів мудрості у людини 4: по 2 на верхню і нижню челлюсті. Разом: 32 зуба. Такий відповідь на питання “скільки зубів у людини”. Якщо тільки у людини немає аномалії числа зубів.

Аномалії числа зубів

Гіпердонтія Виражається в перевищенні числа зубів у людини. Природа цього явища невідома. Аномалія зустрічається у приблизно 2% людей.

Гіподонтія Виражається в нестачі кількості зубів у людини, викликаному гальмуванням в розвитку зубних зачатків. Зустрічаються аномалії з відсутністю до шести зубів (не рахуючи третіх молярів – зубів мудрості).


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.