Скільки живуть люди?

Опубликовал admin | Здоров'я | середа 20 березня 2013 21:07


Скільки живуть люди?

Представники науки і прихильники різних світових релігій давно ведуть суперечку про те, скільки живуть і можуть жити люди. Наприклад, Біблія розповідає нам про якийсь Муфусаіле, який був одним з прабатьків всього людства і прожив на Землі 969 років. Зараз Книга Гіннеса найстарішою людиною на Землі називає японця Кімури Дзіроемона з його 115 прожитими роками. Загальновідомий тільки один достовірний факт – жінки живуть набагато довше представників сильної статі. Так скільки в середньому живе людина?

Тривалість життя людини

Ще з неандертальського періоду вчені-археологи ведуть підрахунок тривалості життя людини. Аж до Середньовіччя люди не жили більше тридцяти років. Безліч смертельних хвороб, відсутність елементарної гігієни і багато інші зовнішні фактори не давали можливості людям прожити довго.

Гігієна стала першим кроком до подовження життя. Винахід і подальше удосконалення водопроводу і каналізації призвело до того, що люди стали жити в середньому близько 40 років. Луї Пастер, який відкрив принцип вакцинації в 1881 році, збільшив життя людини ще на кілька років. У той час люди часто доживали до віку 46-48 років. А виявлення англійцем А. Флемінгом у 1928 році унікальних властивостей пеніциліну дало людям можливість жити до 70-ти років. Приблизно в той же час була навіть створена ціла галузь науки – геронтологія, яка вивчає всі аспекти людського старіння: соціальні, біологічні, психологічні. У сучасному світі, в розвинених країнах тривалість життя складає приблизно 74-75 років.

Скільки років живуть люди в Росії?

За часів Пушкіна в Росії тридцятирічна жінка вважалася практично старою, а чоловік у п’ятдесят – глибоким старцем. У двадцятому столітті радянська система охорони здоров’я досягла великих успіхів, і це з урахуванням трьох воєн і двох революцій. У 30-ті роки чоловіки в нашій країні жили 40 років, а жінки – 45. Вже до шестидесятих ми дісталися до рівня Європи в цьому питанні. Потім були важкі сімдесяті і дев’яності, але зараз положення поправляється, хоч і повільно. Якщо звернутися до статистики, то зараз Росія всього лише на 129 місці в списку з 66 роками середньої тривалості життя. Слабка стать живе в середньому 73 роки, а сильний, на жаль, набагато менше, – близько 60-ти.

Від чого залежить тривалість життя?

Як видно, в різні історичні епохи термін життя людей значно змінювався.
Скільки живуть люди, залежить і від таких факторів як:

 • Генетика чи спадковість. Якщо в роду людини були довгожителі, найімовірніше, і він проживе довго.
 • Екологічні та економічні фактори. Порівняти хоча б розвинуті країни з країнами Африки. Навіть у наші дні в Свазіленді, приміром, люди не живуть довше 32 років.
 • Спосіб життя. Він дуже впливає на кількість прожитих нами років. Чим більше ми піклуємося про себе і близьких, тим довше живемо!

 • Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.