Скільки хребців у людини?

Опубликовал admin | Здоров'я | середа 20 березня 2013 21:07


Скільки хребців у людини?

Хребет є не тільки життєво важливим елементом в організмі, але і виконує безліч функцій. Ще зі школи ми пам’ятаємо, що хребет складається з складових елементів – хребців. А скільки хребців у людини? Давайте розбиратися.

У будові хребта людини виділяють п’ять відділів. Розглянемо кожен з них.

Шийний відділ

У складі шийного відділу 7 хребців. Однак цікаво не тільки те, скільки шийних хребців у людини, а також і особливості будови цього відділу. Шийний відділ є самою рухомою частиною хребта. Цікавий він ще й тим, що два хребці шийного відділу відрізняються за будовою від решти. Вони носять спеціальні назви – атлант і епістрофей. Завдяки їм людина здійснює рухи головою.

Грудний відділ

У складі грудного відділу хребта 12 хребців. До них полуподвіжно прикріплені ребра. До речі кажучи, грудні хребці і грудні ребра утворюють грудну клітку.

Поперековий відділ

Поперековий відділ складається з 5 хребців. За будовою вони найбільші, адже на них припадає більша маса, фактично всі тулуб тіла.

Крижовий відділ

Крижі утворюють 5 хребців. У дорослої людини хребці вже малорухливі або зрощені. А у дитини крижі складається з окремих хребців.

куприкова відділи

Це найменша частина хребта. Складається вона їх 3-5 хребців.

Для медиків важливо знати, скільки хребців в хребті людини, адже при зменшенні або при збільшенні їх кількості виникають різні відхилення. Як правило, вони не є смертельними, а лише ускладнюють рухи.

Аномалії кількості хребців можуть виникати при відхиленні внутрішньоутробного розвитку, а також через операцій на хребті.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.