Що впливає на ріст?

Опубликовал admin | Здоров'я | середа 20 березня 2013 21:07


Що впливає на ріст?

У цій статті ми спробуємо розібратися, що впливає на ріст людини, поговоримо про основні чинники і торкнемося деяких вельми делікатні для багатьох фізіологічні моменти.

Основні фактори, що впливають на зростання

 • Головним, можна навіть сказати, основоположним чинником, що впливає на зростання людини, є, звичайно, спадковість. Зауважимо, що гени впливають не на довжину тіла дитини при народженні, а лише на його подальше зростання. Сьогодні спадковістю активно займаються вчені і спортивні медики, адже якщо у дитини високі батьки, то цілком імовірно, що з нього може вийти непоганий волейболіст, баскетболіст чи стрибун у висоту (зрозуміло, за наявності інших підтверджуючих даних).
 • Другим, за значенням фактором, який впливає на ріст дитини, є харчування. Якщо харчування правильне, тобто, збалансоване за вмістом білків, вуглеводів і жирів, і їжа не містить шкідливих речовин, то процес зростання буде проходити нормально. Не менш важливо, і чим харчувалася мати під час вагітності. Пам’ятайте, що правильне харчування матері може збільшити зростання дитини приблизно на 10% – вражаючий показник.
 • Наступний фактор, який також активно впливає на ріст – це різні захворювання. Якщо дитина хворіла або хворіє захворюваннями кісток, серцево-судинними захворюваннями, інфекційними захворюваннями або хворобами щитовидної залози, і інших залоз внутрішньої секреції, то зростання може скорочуватися аж до 20% від можливого. До речі, саме затримка в рості повинна насторожити батьків насамперед – у цьому випадку звернення до лікаря нерідко допомагає запобігти розвивається хвороба.
 • Здоровий спосіб життя та зростання

  Цей фактор зазвичай недооцінюють, але у багатьох випадках саме він є причиною затримки росту, а то й зовсім його відсутності. Така шкідлива звичка, як куріння, впливає на ріст безпосередньо. І залежність тут прямо пропорційна – чим більше підліток (або навіть дитина, як зараз нерідко буває) курить, тим менше він росте, а то й не росте зовсім. А ось що позитивно впливає на ріст, так це заняття спортом. Особливо гарні в цьому сенсі такі вправи, як, наприклад, вис на перекладині. Зі спортивних ігор та видів спорту, що позитивно впливають на ріст дитини, відзначимо волейбол і плавання, а також стрибки у висоту і баскетбол, оскільки в цих видах спорту, щоб досягти певних результатів часто доводиться витягуватися буквально в струнку. Єдине, чого слід уникати – це екстремальні фізичні навантаження. Мало того, що це просто шкідливо для незміцнілого дитячого організму, так і на зростання ніякого впливу не робить, а от регулярні і помірні динамічні навантаження – це якраз те, що потрібно для нормального росту дитини.

  Гормони, що впливають на зростання

  Часто запитують: “А що ще, крім генів, відповідально за ріст людини?” Звичайно ж, це гормони. Основним гормоном росту, який часто так і називають, є гормон соматотропін (або соматропін, інші назви – СТГ або соматотропний гормон). Для стислості і ми будемо називати його СТГ. Цей гормон викликає явне прискорення росту кісток у довжину. Особливо активний СТГ в дитячому, а також підлітковому і трохи менше – в юнацькому віці, оскільки в цей період у людей зони росту в кістках ще не закрилися. Найбільш активно вироблення СТГ відбувається через 1-2 години після засипання. Для того, щоб гормону росту в організмі було якомога більше, необхідно, по-перше, добре висипатися, по-друге, займатися гімнастикою та іншими фізичними вправами, по-третє, вживати в достатніх кількостях білкову їжу, оскільки білки тісно пов’язані з СТГ , який посилює їх синтез і стимулюється білками до власної виробленні. Тому продукти, що впливають на ріст людини, повинні містити в собі велику кількість білка. Це молочні продукти (нежирні), м’ясо, птиця, риба, яйця, гречана каша, чорний хліб, гриби, курага, горіхи, бобові і брюссельська капуста.

  Що впливає на ріст члена?

  Типово юнацький питання, хоча розміром свого «достоїнства» стурбовані багато чоловіків навіть в цілком зрілому віці. Не буду копатися в причинах цього питання (хоча вони і так зрозумілі переважній більшості і чоловіків, і жінок), просто відразу хочу розвіяти два типових чоловічих омани. По-перше, мастурбація ніяк не впливає на ріст статевого члена. Ну, і по-друге (про це пишуть скрізь, але все одно ж не вірять), довжина статевого члена практично ніяк не впливає на якість статевого акту і на ступінь задоволення жінки. А що впливає? В значній мірі товщина, а в іншому – вміння користуватися своїм «другом». А ось на питання, що впливає на розмір «чоловічого достоїнства», відповідь буде такою: спадковість, відсутність шкідливих звичок і патологій і нормальне харчування. Між іншим, якщо у вас немає шкідливих звичок, то, як мінімум, сантиметр ви своєму «дружку» точно додали, так що можете собою пишатися. Ну і звичайно, не варто зловживати алкоголем. А ось їсти білкову їжу буде дуже навіть корисно – особливих сантиметрів ви собі цим, звичайно не додасте, але зате збережіть гарну форму – в тому числі і в тому самому місці.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.