Що робить жовчний міхур?

Опубликовал admin | Здоров'я | середа 20 березня 2013 21:07


 Що робить жовчний міхур?

Багато хто з нас замислювалися над тим, що таке жовчний міхур. За своєю суттю, це порожнистий внутрішній орган, в якому збирається жовч, яка в свою чергу періодично надходить в двендцатіперстную кишку через жовчний або протоки міхура. Зазвичай міхур має грушоподібну форму, іноді конічну, і знаходиться внизу печінки з правого боку. Розміри у жовчного міхура різні, можуть бути в довжину від 4 до 15 см. а ширину до 4 см. Ємність міхура може бути від 40 до 70 мл. У міхурі розрізняють декілька частин – тіло, дно, шийку, яка і переходить в жовчний протік. Стінки міхура стоять також з декількох оболонок – слизової, м’язової і сполучної, слизова оболонка має кілька складок.

Варто відзначити, що розташування міхура залежить від віку людини і його статури, в принципі він проектується на черевну стінку. У жовчного міхура кровопостачання відбувається за рахунок спеціальної жовчно-пухирчастої артерії, яка відділяється від печінкової артерії. Відня у нього множинні і також є частиною печінкових вен. Після прийому їжі, жовчний міхур опиняється під тиском і тоді жовчна рідина починає надходити через жовчний проток в кишечник і сприяє травленню. Допомога та поліпшення травлення – це функції жовчного міхура. Найбільше надходження жовчі спостерігається тоді, коли людина з’їдає яєчні жовтки, рослинні та тваринні жири. Після того, як жовчний міхур перестає скорочуватися, він заповнюється печінкової жовчю. якщо вам цікаво, що робить жовчний міхур, то знайте, що покращує процес травлення.

Діагностика жовчного міхура

Серед методів діагностики жовчного міхура при будь-яких захворюваннях виділяють стандартні методи, такі як вивчення характеру болів, анамнез, локалізація, а також лабораторні та рентгенологічні методи. Зондування допомагає визначити тонус міхура і моторні функції, встановити стан мікрофлори і хімічний склад самої виділюваної жовчі. Серед захворювань, які можуть вразити жовчний міхур можна виділити холестероз, холецистит, жовчнокам’яну хворобу і захворювання, пов’язані з різними паразитами.

Найбільш частим захворюванням є дискінезії, яка пов’язана з порушенням моторних функцій міхура, які призводять до порушення виділення жовчі і, отже, до болів і порушення травлення. Характерно, що болі з’являються, коли людина переходить в нервово-збуджений стан. Такий діагноз ставлять на основі рентгену і радіоізотопних досліджень. Паразитарні захворювання з’являються в результаті впровадження таких збудників, як лямбліоз, фасціольоз, клонорхоз. Всі ці паразити викликають запалення стінок жовчного міхура і призводять до болів, нерідко вражають і протоки й навіть печінка. Діагноз встановлюють при виявленні таких збудників в калі або в самій жовчі.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.