Скільки зціджувати молока?

Опубликовал admin | Вправи і тренування | середа 20 березня 2013 20:35


Скільки зціджувати молока?

Про користь грудного вигодовування сьогодні сперечатися ніхто не буде, це факт. Ні їжі більш корисною для новонародженої дитини. Але годування грудьми – процес легкий тільки на перший погляд. Насправді ж, в цій справі є маса різних труднощів: як годувати, скільки годувати, що робити, щоб молоко не закінчилося, чи потрібно зціджувати молоко після годування, скільки можна зцідити молока і як часто це робити. Загалом, якщо це ваша перша дитина, то без сторонньої допомоги налагодити процес годування дитини грудьми досить складно.

Чи потрібно зціджувати молоко?

Раніше існувала думка, що годувати дитину потрібно строго по годинах, а залишився в грудях молоко треба зціджувати. Тому молоді матусі часто думали про те, скільки разів зціджувати молоко.

Але сьогодні фахівці з грудного вигодовування вважають, що годувати грудьми потрібно тоді, коли дитина сама попросить, а зціджування без особливих причин взагалі не потрібно. У цій справі діє одне залізне правило: скільки убуде, стільки ж і прибуде. Якщо ви будете постійно зціджувати, у вас будуть надлишки молока, що може призвести до його застою в грудях.

Коли зціджування дійсно потрібно?

Але і зціджування іноді буває необхідно.

Коли після пологів через кілька днів приходить молоко, груди стає хворобливою і немов кам’яної. Новонародженому така кількість не осилити, тому, щоб не було лактостазу, необхідно зціджування. Скільки зціджувати молока в цьому випадку? Краще не намагатися звільнити від молока ваші груди повністю, так як інакше через пару годин його буде стільки ж. Тому досить зцідити стільки, щоб груди стала м’якою.

Якщо вам потрібно кудись піти, то дитині необхідно залишити запас молока на певну кількість годувань. Скільки потрібно зціджувати молока в цьому випадку, підкаже вам апетит вашої дитини. Якщо за один раз це зробити не вийде, то ви можете зціджувати заздалегідь і потроху після кожного годування.

Не у всіх лактація однакова. У когось молока вистачає прогодувати двійню, а хтось не може нагодувати та одного. Якщо у вас недостатньо молока, то вам необхідно зціджування. Спочатку ви годуєте вашого малюка молочком з обох грудей, поки воно не закінчиться. Після годування вам необхідно зцідити залишки, нехай це буде хоча б декілька крапель. Процедуру потрібно повторювати після кожного годування. Якщо до зціджування додати спеціальне харчування й питво, спрямоване на підвищення лактації, то убуває молоко можна повернути і потім отримувати його в такій кількості, що його почне хапати.

Буває, що малюк поїв багато, і молока прийшло стільки ж, а наступного разу він висмоктав зовсім мало, і у мами стався застій, тобто лактостаз. У цьому випадку обов’язково потрібно зцідити все молоко із хворих грудей, щоб цей лактостаз ліквідувати. Зціджування можна проводити спільно з масажем грудей.

Якщо ви на час виявилися розлучені з малюком, щоб не припинилася лактація, також необхідно зціджування. Робити це потрібно мінімум 6 разів на день і хоча б раз вночі. Скільки зціджувати молока в цьому випадку? Приблизно грам по 50 з кожної груді. Цього достатньо, щоб підтримати лактацію.

Таким чином, вдаватися до зціджування потрібно тільки в крайніх випадках, тому що природа сама подбала про саморегуляції процесу годування. А вже якщо апетит вашої дитини хороший, він і ви здорові, то ніякого зціджування вам не знадобиться. Насолоджуйтесь годуванням грудьми, адже це таке прекрасний час!


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.