Як живуть в Німеччині?

Опубликовал admin | Відпочинок | середа 20 березня 2013 20:35


Як живуть в Німеччині?

У нашій країні з часів Великої Вітчизняної Війни склався стійкий образ ворога в особі Німеччини. Всі німецьке неминуче асоціюється з фашистами, Гітлером, свастикою або з порнографією.

Мало хто з наших обивателів знає, як живуть люди в Німеччині, і яка думка складається в них при згадці Росії. Щоб детальніше розглянути всі плюси і мінуси життя в Німеччині, звернемося до історії.

З історії країни

Після закінчення Другої світової війни Німеччина була розділена на дві частини: ФРН (Федеральна Республіка Німеччини), сформована об’єднанням окупованій території англійських, американських і французьких військ. Друга частина – НДР (Німецька Демократична Республіка), що належала радянським окупантам. Третього жовтня 1990 року НДР вступила до складу ФРН.

Ділення Німеччини у післявоєнний період відбилося на економіці окремих регіонів і психології людей зокрема. ФРН помітно випереджала НДР за темпами економічного зростання. Саме тоді з’явилося поняття «економічне диво», пов’язане з приголомшливим зростанням економічних показників західній Німеччині.

Німеччина сьогодні

В даний час добробут жителів Німеччини визначається регіоном проживання. У містах колишньої НДР люди ще пам’ятають гніт радянської окупації, і при згадці Росії у них підсвідомо вимальовується образ ворога, характерний для нас при слові «німці». Рівень безробіття і життя в цих регіонах набагато вище, ніж у південно-західній частині Німеччини. Це відбивається на характері людей. Вони не такі відкриті і життєрадісні, ніж їхні сусіди з прикордонних земель.

А взагалі, щоб отримати більш повне уявлення про цю країну і про те, як живуть у Німеччині, потрібно обов’язково відвідати кілька міст у різних частинах країни. Почати можна з відвідин столиці країни, міста Берлін. Після війни місто було поділене спочатку на чотири сектори, а потім, подібно зменшеної версії всієї країни, був так само розділений навпіл. Межею міста стала зведена Берлінська стіна, залишки якої тепер є пам’ятником і притягують мільйони туристів з усього світу.

Поринути в типові німецькі традиції і подивитися найбагатші землі Німеччини можна, відправившись в Баварію. Найкраще це поєднати з відвідуванням відомого на весь світ пивного фестивалю Октоберфест, коли всі мешканці та гості міста одягають національні баварські костюми, а пиво ллється рікою.

Баварія – самий благополучний регіон Німеччини, лідируючий за темпами економічного зростання. Саме тут зосереджені всі центри німецької автомобільної промисловості. Люди тут настільки захоплені своїм життям, невід’ємною частиною якої є робота, що, напевно, саме звідси пішов образ німця як педантичного трудоголіка.
Тут вже ніхто не пам’ятає про те, що колись була війна. А якщо і пам’ятає, то лише як факт з історії, і не більше того.

Їх вдачі

У Німеччині все вражає своєю впорядкованістю: громадський транспорт ходить точно за розкладом, його пропускна спроможність організована так, що навіть у години пік є вільні місця для сидіння, сміття чітко сортується, а нестандартний або великогабаритне сміття вивозиться в спеціальні місця і утилізується за додаткову плату.

Розмір податків розраховується в залежності від регіону, сімейного статусу, стажу і ряду інших факторів. Все чітко, ясно, зрозуміло і має сенс. У Німеччині навіть жартують на той рахунок, що одруження – це економічно вигідна для німця угода. Частина бюджету йде на підтримку будинків для престарілих та інвалідів. Майже кожна станція метро обладнана платформою або ліфтом для спуску і підйому інвалідного візка, карта метрополітену продубльована з урахуванням відсутності або наявності цієї можливості.

Росіяни в Німеччині

Держава забезпечує підтримку різних груп населення залежно від їх статусу. Кількість різних допомог та соціальних пільг дуже велике. Існують безкоштовні мовні курси для емігрантів з різних країн, у тому числі з Росії. Як живуть росіяни в Німеччині, залежить від самих людей. Деякі воліють чимшвидше влитися в німецьке суспільство, активно вчать мову і заводять знайомства з корінним населенням. Але багато хто воліє триматися «своїх» і утворювати російські діаспори.

Кількість російськомовного населення в Німеччині, як і на території багатьох інших європейських держав, вражає своєю численністю. І якщо ви думаєте про еміграцію і про те, як переїхати жити до Німеччини (докладніше читайте тут), але боїтеся залишитися один в незнайомій країні, то в Німеччині цього з вами явно не станеться. А для тих, хто засумував за Батьківщиною, є магазини російських продуктів і навіть російські дискотеки.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.