Як проходити кордон?

Опубликовал admin | Відпочинок | середа 20 березня 2013 20:35


Як проходити кордон?

Для виїзду російських громадян за кордон їм необхідний, в першу чергу, найважливіший документ – закордонний паспорт громадянина Російської Федерації. Саме його ви пред’являєте на паспортному контролі, залишаючи країну, і в нього проставляють всі візи і відмітки про перетинання кордону.

Стандартний візовий режим

Перш ніж ставити собі питання про те, як проходитиме кордон і які документи слід при собі мати, варто уточнити правила в’їзду в країну, яку ви збираєтеся відвідати.

Дізнатися інформацію про те, чи потрібна вам віза при перетині кордону, можна в консульському відділі країни призначення або у будь-якій туристичній компанії. Візу оформляють у консульстві, куди ви повинні подати всі необхідні документи (їх перелік можна дізнатися на Інтернет-порталі посольства), і через якийсь час вам видадуть готову візу. Варто знати, що окрема віза покладається всім учасникам поїздки, включаючи неповнолітніх дітей та грудних немовлят. Необхідно отримувати візу для відвідин США, Канади, країн Шенгенської Угоди, Китаю, Індії та ряду інших країн.

Спрощений візовий режим

Існує і так званий спрощений візовий режим, він може бути декількох видів. Найбільш простий варіант – ви перетинаєте державний кордон країни, в яку запланована поїздка, купуєте візу безпосередньо на паспортному контролі, і вона вклеюється в закордонний паспорт (Єгипет, Туніс, Ямайка, Гаїті, Зімбабве і т.д., порядка 30 держав). Другий варіант полягає в тому, що для отримання візи необхідна реєстрація через Інтернет і наявність при перетині кордону фотографії необхідного формату.

Безвізовий режим

Якщо у РФ з якоюсь країною укладено безвізове угоду, то при виїзді за кордон на російському паспортному контролі вам знадобиться лише закордонний паспорт, проте після прибуття в країну призначення у вас можуть попросити показати ваучер готелю або запрошення від приватної особи, а також зворотні квитки.

При в’їзді в деякі країни СНД ви можете скористатися і внутрішнім російським паспортом. Це Україна, Білорусія, Казахстан і Киргизія. Як пройти кордон з Україною і всіма країнами, для в’їзду в які не потрібно ні віза, ні закордонний паспорт? Ви просто пред’являєте на прикордонному контролі звичайний російський паспорт.

Крім того, при перетині кордону РФ всі особи повинні заповнити міграційну карту. Її видають в літаку, поїзді або безпосередньо на прикордонному пункті, якщо ви їдете на автомобілі або на автобусі. У цій картці слід вказати країну призначення, термін перебування і мета поїздки.

По суті, вид транспорту, на якому ви збираєтеся покинути країну, значення не має. Правила перетинання кордону незмінні. Якщо ви летите літаком, то паспортний контроль проходите після реєстрації і перед посадкою на рейс. На поїзді або автомобілі прикордонний огляд проводиться безпосередньо при перетині кордону. Природно, що відправляючись в іншу країну на машині, ви повинні мати всі документи на свій автомобіль та права міжнародного зразка.

Якщо ви провозити велику суму грошей, золото, дорогоцінні камені, предмети мистецтва, зброя і інш., то потрібен дозвіл на вивезення цих предметів, а також внесення їх до декларації.

Як проходити кордон з дитиною

Окремі правила існують для виїзду неповнолітніх дітей. Дитина може залишати країну в супроводі дорослих. Якщо їдуть обоє батьків, то достатньо лише закордонного паспорта, оформленого на дитину. Якщо неповнолітній залишає країну в супроводі одного з батьків або у супроводі інших дорослих, то необхідно нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини від одного (або обох батьків). Ці правила поширюються і на ті країни, для в’їзду в які не потрібно наявність закордонного паспорта.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.