Які тварини впадають в сплячку?

Опубликовал admin | Тварини | середа 20 березня 2013 20:35


Які тварини впадають в сплячку?

Сон дуже корисний для будь-якого організму. Тваринного або людського. Тільки на відміну від людей, звірі можуть безпробудно спати кілька місяців. Буде корисно дізнатися, які тварини впадають в сплячку.

Сплячка, життєвий стан, пов’язане з малодоступною їжі для організму. Обумовлений він уповільненням процесів і характеризується зниженням температури тіла, уповільненням дихання, серцебиття, інший фізіології.

Розрізняють сплячку зимову – гібернація, а також річну – естівація. За видами вона може бути добової, сезонної та нерегулярної (при раптовому погіршенні навколишніх умов).

Тварини, що впадають в сплячку взимку-це соні, борсуки, ховрахи, бурундуки, ховрахи, єноти і ведмеді. Також їжаки, гризуни і жаби. Чилійський опосум, малий карликовий лемур, американський Бєлогорлов Козодой, австралійська єхидна і австралійський поссумов-пігмей. Летюча миша впадає як у зимову сплячку, так і в добову.

Літня сплячка характерна для жовтого і піщаного ховраха, середньоазіатської черепахи, африканського їжака, тенрек (мадагаскарських комахоїдна). Вона також властива деяким видам кліщів, риб і амфібій.

При справжньою сплячці процеси розвитку різко сповільнюються, аж до того, що тварина стає майже холоднокровним.

Стани схожі із сплячкою це процес заціпеніння, тривалого сну і псевдоспячкі. Візуально ці стани схожі, однак розрізняються фізіологією процесів.
У заціпеніння впадають змії, ящірки, саламандри, тритони і жаби.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.