Як вибрати цуценя?

Опубликовал admin | Тварини | середа 20 березня 2013 20:35


Як вибрати цуценя?

Вибір цуценяти – це завжди якась лотерея. Навіть купуючи домашнього улюбленця від добре знайомих батьків, неможливо передбачити, що з нього виросте. Що вже говорити про покупку забавного малюка в переході, адже з часом миле створіння може перетворитися з м’якого грайливого грудочки в величезного злісного пса. Тому, вирішивши купити собаку в дім, краще зробити це не на пташиному ринку, а через клуб собаківників. Тут вам детально розкажуть про обрану породі, покажуть результати тестування батьків, в тому числі і на стійкість психіки, і підкажуть, як правильно вибрати здорового малюка.

Визначимося з породою

Як вибрати цуценя – питання далеко не дозвільне для всієї родини, і якщо ви люди відповідальні, то повинні розуміти, що щеня – жива істота, і проживе з вами пліч-о-пліч достатньо довгий термін. Тому необхідно, щоб усім разом вам було комфортно і зручно, причому, як у фізіологічному, так і в емоційному плані. Все це легко досяжно, правильним підбором породи.

Власне, ніяких строгих правил тут не існує, просто потрібно пам’ятати, що собаки різних порід, як і люди, мають різний темперамент і характер. І, звичайно, вибирати одного коштує по схожим з вашими характеристикам. Так, наприклад, людям рухомим і легким на підйом можна взяти добермана, таксу або когось з мисливських порід. Господарі, не схильні до довгих прогулянок і буйним іграм, краще уживуться з численною армією моллосов (бульдоги, боксери, мастіфи), а любителі бурхливих виявів почуттів, будуть просто щасливі поруч із болонками, пуделями і тер’єрами всіх мастей. Універсальними ж собаками для сім’ї здавна вважаються вівчарки, лабрадори та біглі.

Як вибрати хорошого щеняти

На тему як правильно вибрати цуценя існує величезна кількість літератури, довго і докладно оповідає про всіх анатомічних особливостях тих чи інших порід, однак визначальними чинниками у виборі будь-якого чотириногого друга повинні стати наступні:

Здоровий зовнішній вигляд. Щеня повинен бути доглянутий, активний і рухливий. Ніс, очі і вуха – чисті, без виділень. У нього не повинно бути роздутого або тугого живота, при загальній худорбі – це ознака глистова інвазії. Огляньте цуценя з усіх боків, якщо на задніх лапках і під хвостом сліди засохлих випорожнень, значить у нього пронос, що може бути наслідком інфекції.

Щеня не повинен мати яскраво вираженою пупкової грижі (невелика опуклість в районі пупка). Бажано, що б собака мала хороший прикус (для різних порід – різний). Кінцівки малюка повинні бути рівними без явних потовщень в суглобах, коліна і лікті не вивернуті назовні.

Щоб вибрати здорового щеняти, переконайтеся, що його руху в бігу вільні, без напруги, немає явного розльоту лап, клишоногості, х-образності. Перевірте, колір слизових оболонок очей і пасти малюка, для цього пріподнімется верхню губу і трохи відтягніть повіку вниз; слизові повинні бути блискучими, мати здоровий червонуватий або рожевий відтінок. Уважно огляньте шкіру, провівши рукою проти шерстки, переконайтеся що на ній немає язвочек і слідів лущення.

Стійка психіка. Яким стане характер малюка, залежить тільки від вас, але вибирати цуценя з посліду потрібно найсміливішого або цікавого. Для цього, поряд з цуценятами обережно киньте свою в’язку ключів. Боязкі – відразу отбегут, хто сміливіший, обов’язково підійдуть подивитися, що трапилося. Так само можна протестувати малюків, простягнувши до них руку.

Взаємне тяжіння. Можна в це не вірити, але споріднені душі притягуються, а значить, той песик, що дошкандибав до вас найпершим або надає вам особливі знаки уваги – точно ваш!


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.