Як цуценя відучити кусатися?

Опубликовал admin | Тварини | середа 20 березня 2013 20:35


Як цуценя відучити кусатися?

Зуби собаці призначені для захисту, а так само для харчування. До чотирьох місяців зуби і ясна цуценя молочні, тому користуватися ними він може лише для ігор. Якщо щеня, граючи з іншим собакою, кусіл її занадто боляче, то вона відреагує гучним вереском. Після цього щеня перестає кусати або кусає слабкіше. Так він вчиться регулювати силу укусу. Коли цуценя забирають у сім’ю до людей, у нього вже сформовані певні звички.

Якщо щеня хоче грати з господарем, то він починає покусувати його, якщо господар відштовхує його, то щеня сприймає це як гру і починає кусати сильніше. Таку проблему треба вирішувати відразу, тому що вона може перерости в агресію і злість по відношенню до господаря надалі.

Ось кілька рекомендацій, як відучити щеняти кусатися:

 • Не грайте з цуценям в ігри, в яких він кусає вас. Якщо він все ж кусіл вас, то лаяти або, тим більше, бити його, марно. Пам’ятаєте, як реагують інші собаки? Відреагуйте так само. Видайте гучний крик, а після просто відійдіть від нього. Він зрозуміє, що ви перестали грати з ним, тому що він вас боляче кусіл. Через деякий час ви побачите, що він перестав кусатися або кусається не боляче. Але такий спосіб дієвий тільки для цуценят до п’яти місяців. Після 4,5 місяців, зазвичай, у цуценяти змінюються вже всі зуби на корінні, і він може використовувати їх вже не тільки для ігор. Якщо ваш щеня продовжує кусатися після п’яти місяців, то це значить, що він почуває свою перевагу над вами, він відчуває себе головним в будинку. У цьому випадку впорається з проблемою можна тільки в тому випадку, якщо у вас вийде змінити ситуацію і стати, все таки, господарем.
 • Якщо щеня все ж гарчить на вас чи почав кусатися, притисніть його мордочкою до підлоги і строго скажіть: “не можна”. Після чого ігноруйте його хвилин двадцять. Немає сенсу кричати, бити чи дратуватися, таке ваша поведінка тільки підігріє інтерес, це ж тварина. Щеня не перестане кусатися або гарчати. Найчастіше собакам навіть подобається таке ваша поведінка, вони думають, що ви так граєте з ними.
 • Не дозволяйте собаці спати разом з вами, раніше вас заходити в будинок або в ліфт, або пройти по сходах. Собака повинна поступатися вам дорогу. Годуйте її останньої. Щеня повинен розуміти, що щоб поїсти, погуляти або пограти, потрібно спочатку заслужити це. Приміром, привчите цуценя, перед їжею, грою або прогулянкою виконувати якусь команду.
 • Не дозволяйте цуценяті кусати навіть руки. Така гра з часом швидше за все переросте в агресію і складно буде відучити дорослу собаку кусатися. Поки щеня ще маленький, ви повинні докласти всіх зусиль, щоб він не кусався.
 • Ми часто сприймаємо маленьких цуценят як іграшки.
  Але якщо ви вирішили взяти в будинок собаку, треба розуміти, що виховувати її доведеться строго з самого народження. Інакше наслідки можуть бути неприємними не тільки для вашої родини, але й для оточуючих вас людей.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.