Як розмножуються їжачки?

Опубликовал admin | Тварини | середа 20 березня 2013 20:35


Як розмножуються їжачки?

Дуже багато людей задаються питанням, «Як розмножуються їжачки?». Заглиблюючись у деталі такого статевого акту, можна подумати, що це дуже боляче. Погодьтеся, не кожен хоче розпороти собі живіт під час сексу, про великі і гострі колючки на спині партнерки. Але, смію Вас запевнити, природа все передбачила, адже їжачки теж люди, точніше ссавці, в сенсі, вони як і всі хочуть розмножуватися.

Штірліц чи як розмножуються їжачки

У пошуках відповіді на наш не скромний питання, волею неволею натикаєшся на безліч невірних теорій. Інтернет просто кишить теоріями! Хтось кричить, що їжачки розмножуються брунькуванням, поділом, відкладають ікру, скидають голки. Більш глибокодумні люди, говорять про те, що їжачки спарюються, притиснувшись, один до одного, так скажемо в місіонерській позі. Ось так само і я натикався постійно то на одну теорію, то на іншу. І в глибоких нетрях інтернету натрапив на книгу «Штірліц чи як розмножуються їжачки». Не маленький працю описати спаровування їжаків аж в цілій книзі, подумав я, але причому тут Штірліц? Як виявилося книга в основному як раз про штандартенфюрера СС, а не про їжачків. Але якщо кому цікаво, знайти її можна тут: Штірліц чи як розмножуються їжачки.

Колюча правда спаровування їжаків

Отже, ми підійшли до найважливішого, відкинемо всі забобони, і подивимося правді в очі. Спаровуються їжачки точно так само як більшість ссавців. Самка лягати на живіт, пригинає спину, і притискає до тіла голки. Самець тим часом підходить ззаду, і видряпується на неї і робить свою справу. Головний секрет розкритий, і зауважте, веселого в ньому мало.

Розмноження їжачків

Якщо після минулого абзацу, Ви не закрили статтю, значить, Вас цікавить більш науковий опис розмноження їжаків. Єжи – полігамні тварини, на другому році життя у них починається статева зрілість, і вони готові до розмноження. На зимовий час їжаки впадають у сплячку, а значить, життя у них триває періодами. Отже, як і в багатьох тварин, період розмноження у їжаків починається навесні, квітень – травень, і може тривати до кінця літа. Термін виношування дитинчат приблизно дорівнює – 49 днів. Самка за рік приносить одне, а найактивніші самки два потомства в сезон. Зазвичай народжується від двох до восьми дитинчат, але вони часто вмирають, так як не в змозі набрати достатньо жиру для зимової сплячки. Після двох місяців, молодняк готовий до самостійного життя, після цього молоді їжаки йдуть, і ніколи більше не повертаються до матері.

Як розмножуються їжачки в домашніх умовах?

Домогтися потомства у їжаків в домашніх умовах складно, тут головне правильно вибрати період, коли особини будуть готові до спаровування, і звести їх. Їжачки, нічні тварини, не забувайте про це, в основному вони будуть пильнувати, поки Ви спите. Якщо самка принесла потомство, через 3-4 тижні необхідно буде переводити дитинчати на м’ясний корм. Всупереч поширеній думці, їжаки – хижі тварини, так що слід відразу викинути з голови думки про те, що їжачки ходять по лісі, збирають ягідки та грибочки. Перехід на м’ясну їжу здійснюється поступово, можна давати дитинчатам м’ясний фарш, змішаний зі звареним круто яйцем. Так само годувати його можна пшоняною кашею на молоці. Частку молочних продуктів поступово знижують і переводять на раціон дорослих особин. Основу харчування дорослих їжаків становить дрібно нарізане м’ясо, добре підійдуть комахи і личинки. Якщо у Вас вдома більше одного їжака дорослого їжака, тримати їх потрібно в різних клітинах. Єжи – одинаки, в одній клітці варто тримати тільки молодняк або пару в період розмноження. Не бійтеся знову роз’єднувати пару, після розмноження, їжаки полігамні тварини, ніяких порушень і стресів це у них не викличе. Так само важливий момент у житті їжака, це сплячка, не запалі в зимову сплячку їжаки часто гинуть. Сплячка починається в районі кінця жовтня, початку листопада, перед цим періодом їжака потрібно посилено годувати, що б він набрав жирову масу. Так само варто підготувати їм місце для сплячки, в якому температура не перевищуватиме 5ти градусів. Цілком згодитися лоджія або гараж.

Сьогодні на один одвічне питання стало менше. Розмноження їжаків більше не є таємницею, так що розводите їжаків і розмножуйтеся самі, це приємно і корисно.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.