Що їсть верблюд?

Опубликовал admin | Тварини | середа 20 березня 2013 20:35


Що їсть верблюд?

Верблюди мешкають в пустелях, де вся земля встелена піском. Питання з’являється сам собою, що їсть верблюд? Звичайно ж, в пустелях крім пісків, взимку є ще й сніг, а на початку весни, після того, як сніг тане, залишається вологість, завдяки якій виростають, хоч і ненадовго, безліч маленьких трав і квітів.

Харчування по сезону

Коли настає літо волога вся випаровується і все, що навесні виросло, засихає. Але деякої воді все ж виходить просочитися глибоко в грунт, саме туди, де скупчуються грунтові води. Коріння великих дерев, наприклад, таких як саксаул, піщана акація дістають до грунтових вод, тому в них є можливість не засихати.

У пустелях існують такі місця, де знаходяться величезні зарості цих дерев, ось чим харчується верблюд у пустелі. Знайшовши такі зарості, він із задоволенням починає жувати гілки цих дерев.
Але є й проблема – їжа іноді дістається не просто так – перед тим, як поїсти, верблюдам іноді доводитися потрудитися, щоб дотягнутися до своєї їжі. І все ж одними цими гілками верблюд ситий не буде. На саксаулі листя практично відсутні, доводитися є тільки зелені гілочки, а у акації листочки дуже дрібні, так до того ж, ще й дуже жорсткі.

Основне ласощі верблюда

У пустелі, крім вищевказаних дерев і чагарників, ще є трава, яка має назву «верблюжа колючка» Вона виростає не дуже високою, приблизно не більше одного метра, але в ній є дуже великий плюс – вона дуже густо гілкується. На ній ростуть листки, які мають яскраво-зелене забарвлення і круглястої форми, листя дуже соковита на смак. А її гілки колючі, що власне і виправдовує назву самої рослини.

Але на таке соковите рослина в пустелі може бути конкуренція, тому що не тільки верблюд, але і джейран, і сайгаки, і осли, і коні, та й ховрахи можуть їм поласувати. Так що, конкуренції в пустелях теж предостатньо. Верблюжа колючка забезпечує себе водою за рахунок того, що у неї дуже величезні коріння, іноді вони можуть бути довшим, ніж п’ять метрів. Коріння вільно дістають до грунтових вод, тому її листя має такий яскравий окрас навіть серед спекотного літа.

Верблюжа колючка з сімейства бобових. Навесні після того, як її стебла відростають, на них виростають маленькі рожеві квіточки, а восени з квіточок з’являються справжні боби, які містять у собі насіння, які розсіюються взимку та ранньої весни. Після появи вологи насіння починають пускати коріння, якщо за той час, поки земля наситившись вологою, корінь не встиг добре прорости, верблюжа колючка гине в перший рік життя, але ті паростки, які встигають пустити довге коріння, ще багато років радують верблюдів соковитими листям. Ось що їсть верблюд у пустелі.

Хотілося б нагадати, що це основна їжа, якою харчуються верблюди в пустелі, і що для них цієї їжі цілком достатньо, щоб проіснувати. Сподіваємося, наша стаття відповіла на ваше запитання, що стосується того, що ж їсть верблюд у складному кліматі, а саме в пустелі.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.