У чому краса людини?

Опубликовал admin | Турбота про дітей | середа 20 березня 2013 21:10


У чому краса людини?

Говорячи простими словами, краса – це приємні нашому зору, слуху та іншим відчуттям предмети і явища. Але, в чому краса людини? Відповідь на це питання давався неодноразово, протягом усього свідомого життя людства, і ми зібрали для вас найцікавіші думки з цього приводу.

У чому полягає краса людини

Мова тут може йти як про зовнішній формі, так і про внутрішній зміст. Гармонійна особистість – це та людина, про якого говорять, що в ньому все прекрасно: і душа, і тіло. Нерідко доводиться чути, що фізичне здоров’я і краса веде до моральної повноцінності і навпаки – людина, здоровий духовно, не повинен мати будь-яких проблем на фізичному плані.

Але якби це було так, то люди красиві, сильні і витривалі були б суцільно благородними і щедрими, і вірним було б і зворотне твердження. Однак це вельми слабо відповідає дійсності. Так що ж ми розуміємо під «красою людини»? Що стосується краси фізичної, про яку головним чином ми і будемо говорити в наступному розділі, то тут мова йде про правильних формах особи і сильному і гарному тілі. Перше більше важливо для жінок, друге – для чоловіків.

Суб’єктивність оцінок

Зазначимо, що поняття про зовнішню красу вельми суб’єктивно. Так, те, що сприймається як краса одним народом, може означати некрасивість і чи не потворність для іншого. Відомі приклади, коли тими чи іншими народами цінувалася певна форма голови чи тіла. Та що далеко ходити – згадайте, скільки разів мінявся ідеал краси в тій же Європі.

Мода на мініатюрну, нагострену «античну» жіночу фігуру змінилася в Середньовіччі модою на «рубенсівські» пишні форми. У XX столітті виникла мода на горезвісні 90-60-90, а потім жінки і зовсім стали мучити себе дієтами, щоб талія була максимально тонкої.
Наглядовій людині зрозуміло, що і це мода скоро пройде, як тільки зміниться два-три покоління. Теж саме можна сказати і про моду на риси обличчя. Самое яскраве свідчення – роботи художників і фотографів, саме на цих роботах різних епох чітко видно, як змінювалася мода. Саме тому зовнішня краса – річ досить минуща і оцінюється суто індивідуально.

Внутрішня краса людини

Із зовнішністю ми розібралися – єдиного ідеалу краси просто немає і бути не може, тому досить, щоб людина просто був приємний. І ось тут на перший план виходить щось більш важливе, а саме: наскільки нам приємно знаходитися поряд з цією людиною. Це означає, що він повинен володіти певними рисами характеру, придатними для того, з ким ця людина спілкується. Це дуже важливо, тому що і до краси внутрішньої вимоги можуть дещо різнитися.

Однак є певний набір якостей, які цінувалися, напевно, у весь час. Порядність, відповідальність, чесність, сміливість, вміння співпереживати. Саме поєднання цих якостей і дозволяє говорити про людину внутрішньо красивому. Саме в цьому і проявляється духовна краса людини, його справжня сутність. Зауважте, що подібні чесноти властиві практично всім світовим релігіям і інших вірувань.

Справжня краса людини

Ось ми і підійшли до визначення того, що ж є справжньою або абсолютної красою людини. Незалежно від думки мас про зовнішню красу, релігій – про красу духовної. І виявляється, що під цим мається на увазі максимальна природність і відсутність облуди, наочно демонструються у вчинках.

Під природністю розуміється саме відсутність брехні і лицемірства, а зовсім не розгнузданість і роблення того, що хочеться. Погодьтеся, є різниця між тим, щоб чинити так, як повинно, і так, як хочеться. Саме тому справжня краса – проста і невигадлива, і коли ви зустрінете таку людину, вам, може бути, не відразу, але все ж таки стане помітно, що він ні на кого не прагне справити враження. Його его переросло цю стадію, а значить – і природна краса його душі стала видна всім, хто хоче це бачити і хто прагне до краси не штучною, якою є наша зовнішня оболонка, а до справжньої природності в своєму вищому прояві. Деякі кажуть, що до істинної краси можна тільки прагнути, а досягти її, як і досягти Абсолюту, нереально. Що ж – може, вони й праві.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.