Чому обожнюють красу?

Опубликовал admin | Турбота про дітей | середа 20 березня 2013 21:10


Чому обожнюють красу?

Стародавні статуї та фрески, картини і кінематограф – скрізь підкреслена краса. Але чому красу обожнюють люди самих різних епох і країн. Чому красивим бути так важливо? Зрештою, що є краса?

Що таке краса

Краса людини, чоловіка або жінки, це «реклама» його здоров’я. Його репродуктивності. Будь-яка жива істота так влаштовано, що в його організмі немає нічого зайвого. Так і людина. Краса жінки і чоловіки – це знак протилежної статі про його високу спадково-генетичної перспективності. Адже у красивих людей рідко можна виявити хворе потомство. Ця ідея навіть виразилася в цілу науку – євгеніку. Євгеніка, хоч і має профашистську спрямованість, але не йде в розріз з біологічним догмами людства як виду. Але це тілесна, біологічна складова питання, чому люди обожнюють красу. Але ж можна поглянути на красу з естетичної, психологічної точки. Наприклад, ви помітили, що багатьох самовпевнених або просто дуже впевнених у собі людей вважають красивими. Навіть якщо вони просто симпатичні? Вся справа в тому, що краса дарує людині впевненість у всіх починаннях і, підсвідомо, впевненої в собі людини (провідного себе «як красивий») починають вважати по-справжньому красивим. Фізично. Особливо це стосується хлопців. Багато можна бачити пар, коли молода людина, трохи естетичніше примату, іде під руку з справжньою красунею. Секрет – впевненість у своїх очах, але краса в уяві його обраної.

Краса дає людині те, про що він тільки може мріяти – спокій і відсутність стресу. Саме тому красу боготворять. Вона звільняє думки від негативних проявів оточуючих. Так, є заздрість. Так, є плітки і чутки. Але це ж навіть приємно для красуні або красеня.

Краса. Догми і стереотипи

На жаль, образ краси часто використовується навіть в геополітиці. Догматична жіноча краса універсальна практично в будь-якій точці світу, але сучасний ЗМІ підчас спотворюють уявлення про красу. Ви й самі, напевно, не раз ворожили, чому обожнюють красу, вельми сумнівного гатунку. Причини цього не ясні, але хто і навіщо так глумитися над красою, виставляючи посередність ідеалом, а ідеал надаючи забуттю? У Радянському Союзі краса була під «забороною». У масовому кінематографі і на телебаченні переважали люди дуже середньої зовнішності. Бо було оголошено – що краса не повинна псувати настрій робітничого класу. А в деяких областях Південно-Східної Азії навіть заборонили використання моделей з европеойдной зовнішністю, так як підлітки часто були схильні до суїциду в гонитві за недосяжним ідеалом зовнішності. Не можна поширювати ідеали краси однієї раси на іншу, так як це як мінімум нелогічно: всі люди різні.

Чому красу обожнюють люди не дуже чесних професій. Варто сказати, що всього кілька десятків років тому, краса мала трохи інше значення. А сьогодні все частіше красу плутають із сексуальністю. Вся справа в тому, що красу перетворили на товар.
І цей товар упаковують так, як це вимагає покупець. Хочеш затребуваності, уваги і заздрісних поглядів: ось вам сексуальність і вульгарність замість краси. Хочеш любові і сім’ю: ось тобі покірливість і скромність як краса. У кожну історичну дійсність було різне уявлення про красу. За часів Русі ідеалом чоловіка був сильний, ставний витязь. В імперський період красивим вважався трохи субтильний аристократ з манерами грецького оратора. У радянський період це були військові. У сучасний період російської історії красивим можуть вважати навіть безстатеве істота з відсутністю ознак розумової діяльності на обличчі.

Людина сповнений комплексів і проблем, а краса чи привабливість звільняють його від цього катування. Чому красу обожнюють люди? Та тому що вона допомагає повірити в себе, стати потрібними і затребуваними. Іншої відповіді на питання, чому обожнюють красу бути просто не може. Тільки ось критерій краси зараз змінений до невпізнання. Так що обережніше з відповідниками.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.