З чого складається автомобіль?

Опубликовал admin | Техніка | середа 20 березня 2013 20:58


З чого складається автомобіль?

Навіть якщо дуже сильно постаратися, важко уявити собі сучасну дійсність без автомобілів. За великим рахунком, саме вони задають темп усього нашого життя. Але серед водіїв навряд чи знайдеться багато тих, хто, навіть на рівні “чайників”, розбирався б в їх пристрої.

Звичайно, ви запитаєте, навіщо знати, з чого складається автомобіль, якщо, практично, на кожному кроці можна зустріти станції технічного обслуговування. Там усунуть будь-яку неполадку в самі короткі терміни. Можете не вірити, але навіть саме поверхневе знання устрою своєї машини може допомогти вам заощадити на її обслуговуванні чималі гроші. Адже зустрічаються же несумлінні механіки, які готові ремонтувати неіснуючі поломки, тільки б заробити зайву копійку. І процвітають вони саме завдяки неуцтву водіїв, для яких будь-яка брехня зійде за чисту монету.

Тому, як не крути, а знати, з чого складається автомобіль, потрібно кожному, хто сідає на водійське сидіння. В автошколах на вивчення цієї теми виділяється кілька годин. Але, навряд чи, все серйозно ставляться до освоєння предмета. Зазвичай, водії вже потім, так би мовити, в процесі, приходять до того, що вивчення пристрою автомобіля їм, таки, необхідно.

Схоже, ця тема цікава багатьом. Так, давайте ж розберемося, що за “чудо техніки” возить нас кожен день на роботу. Сильно заглиблюватися в нетрі фізики і механіки ми, звичайно, не будемо. Цим, вже точно, нехай займаються професіонали.

Ми ж складемо для себе загальне уявлення про системи, вузлах і агрегатах автомобіля, а також розберемося, що за сила така змушує його рухатися. Згодні? Ну, тоді почнемо. Розглядати ми будемо, за замовчуванням, з чого складається автомобіль легковий. Саме він перебуває у володінні основної маси водіїв, спраглих дізнатися його, так би мовити, зсередини.

Автомобіль складається

 • з кузова;
 • ходової частини;
 • трансмісії;
 • двигуна;
 • системи живлення;
 • системи охолодження;
 • електрообладнання;
 • системи змащування;
 • системи управління.
 • Кузов автомобіля

  Кузовом називають несучу частину автомобіля. Саме до кузова кріпляться всі основні вузли та агрегати. Конструкція його залежить від типу і марки машини. Але, в основному, кузов являє собою штамповане днище, до якого, за допомогою зварки, кріпляться передні і задні лонжерони, моторний відсік, дах. А, також, різні навісні елементи (дверцята, крила, капот, кришка багажника і т.п.).

  Ходова частина

  Як зрозуміло з назви, ця група вузлів і механізмів відповідає за пересування автомобіля. Ви й самі, напевно, здогадалися, що в неї входять колеса, підвіска, передній і задній мости. В залежності від того, який привід має машина, провідним може бути як передній, так і задній міст.

  Трансмісія

  А ця група механізмів є сполучною ланкою між двигуном і ходовою. Крутний момент передається з вала двигуна на вал коробки передач. Зчеплення забезпечує плавність цієї передачі. Коробка перемикання передач змінює передавальне число крутного моменту і знижує навантаження на двигун. Карданна передача з’єднує коробку передач з ведучим мостом або з колесами автомобіля. Таким чином, енергія, отримана при згоранні палива та перетворена двигуном в крутний момент, змушує обертатися колеса.

  Двигун

  Багато хто називає двигун серцем автомобіля або його душею. Напевно, якби машина була живою істотою, то так би воно й було. Саме в двигуні згорає бензин. В результаті цього згоряння вивільняється енергія, яка перетвориться в обертовий момент. Якщо вивчати все, з чого складається двигун автомобіля, то нам з вами і дня не вистачить. Тому, назвемо лише основні його складові. А саме: поршнева група, головка, кривошипно-шатунний механізм, вал, маховик і т.д. Двигуни поділяються залежно від кількості циліндрів і їх розташування, а також від системи вприскування палива (інжекторні і карбюраторні).

  Перераховуючи те, з чого складається автомобіль, можна виділити основні системи механізмів і допоміжні, які забезпечують безперебійну роботу основних. Вище були названі ті, без яких машина ніяк не поїде. Тепер давайте розглянемо так звані сервісні (допоміжні) системи.

  Система харчування

  Звичайно ж, система харчування починається з бензобака, куди ми заправляємо бензин. Бензонасос закачує його в карбюратор (інжектор), який регулює впорскування палива в поршні, де воно і згоряє.

  Система охолодження

  Для того, щоб двигун в процесі своєї роботи не перегрівався, передбачено його водяне охолодження. У передній частині автомобіля знаходиться радіатор, в який заливається вода. Вона циркулює по патрубках, розташованим навколо двигуна і охолоджує його.

  Електрообладнання

  Щоб запустити двигун, потрібна іскра. І вона не береться з нізвідки. Тому в автомобілі є постійний поновлюване джерело електричного струму – акумулятор. Саме він забезпечує запуск двигуна. Але, в процесі роботи, автомобіль може сам себе забезпечити енергією для освітлення, опалення, очищення стекол і т.п. за допомогою генератора змінного струму.

  Система мастила

  Ви, напевно, знаєте, що, періодично, в автомобілі потрібно міняти масло або доливати його. Навіщо ж воно потрібно? А все дуже просто. Машинне масло зменшує опір при терті, тим самим знижуючи температуру і збільшуючи термін експлуатації деталей автомобіля. Всі механізми влаштовані так, щоб бути постійно в мастилі. Саме тому, систему змащення в машині порівнюють з кровоносною системою в організмі людини.

  Система управління

  Ну і, звичайно ж, “сталевим конем” потрібно якось керувати. Для цього в ньому є рульовий механізм. А, щоб стримувати його пориви, звичайно, задіюється гальмівна система.

  Ось, в принципі, і все. Наша оглядова екскурсія підійшла до кінця. Якщо ж вам потрібна більш детальна інформація, готуйтеся до того, що на її освоєння доведеться витратити досить багато часу. Адже автомобіль – це складна система механізмів, яка удосконалюється і модернізується з кожним роком. І у ваших же інтересах, хоч оглядово, але бути в курсі того, з чого складається автомобіль, і які передові технології впроваджуються в нових моделях. Від цього залежить і економія коштів, і ваша безпека. Та й така інформація просто цікава, так сказати, для загального розвитку і розширення кругозору.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.