Як викрутити свічку?

Опубликовал admin | Техніка | середа 20 березня 2013 20:58


Як викрутити свічку?

Як викрутити свічку в автомобілі самостійно, якщо немає досвіду? Насправді це не так складно. Слідуйте нашій інструкції.

Етапи робіт

Перш за все, зніміть кожух із зовнішнього боку свічки. Потім, від’єднуємо контакти з потрібною нам свічки, дотримуючись техніки безпеки роботи з електрикою. Тепер потрібно прочистити місце посадки свічки, тут зазвичай накопичується бруд, пил, іржа і інші відкладення на металі. Видаляємо це сміття спеціальним приладом, який нагнітає повітря через насадку, у вигляді тонкої трубки. Це потрібно для того, щоб в гніздо свічки накалу не потрапив бруд.

І тільки тепер за допомогою звичайного шестигранника приступаємо до наступного етапу роботи. Можуть виникнути складнощі. Наприклад, питання, як викрутити свічку напруження у разі наявності відколів у верхній частині свічі або механічних пошкоджень керамічного ізолятора. Слідуйте декільком важливим радам:

 • Обов’язково для цієї процедури використовуйте тільки спеціальний динамометричний ключ. Цей важливий інструмент дозволяє контролювати силу, прикладене при викручуванні зламаною свічки накалу. В іншому випадку, можливий зрив різьби та капітального ремонту головки блоку двигуна вже не уникнути.
 • Коли ключ вставляється в уцілілу частину свічки запалювання, провертати його потрібно плавно.
 • Дуже важливо під час обертання ключа направляти зусилля строго перпендикулярно осі самої свічки.
 • Щоб зрозуміти, як викрутити зламану свічку, прислухайтеся до характеру видаваного звуку. Якщо чутний скрегіт при викручуванні, то все нормально, деталь початку викручуватися. Можна далі продовжувати дію.
 • Якщо опір зменшується, а свічка просто провертається, то це може означати, що при подальших зусиллях є ризик зірвати різьбу. Потрібно зробити наступне. Залийте в гніздо свічки розчинник, наприклад ВД – 40. І почекайте 15-20 хвилин, поки розчинник остаточно прочистить різьбу. Як викручувати свічку запалювання в цьому разі? Необхідно продовжити акуратно обертати динамометричний ключ то в одну, то в іншу сторону.
 • Звичайно, всі ці операції потрібно робити при холодному двигуні. Так як розчинник при гарячому двигуні швидко випаровується. До того ж, гаряча алюмінієва головка блоку циліндрів має властивість сильно розширюватися, що в рази збільшує опір в забрудненій різьбі при викручуванні свічки розжарювання.

  Якщо при викручуванні свічка запалювання зламалася, то в залишки свічки потрібно вставити відповідного розміру болт. Як викрутити зламану свічку напруження за допомогою болта? Слід притиснути його, щоб звести до мінімуму щілину в циліндрі, потім обварити дуговим зварюванням. Останній крок – просто викручує залишки зламаної свічки запалювання.

  Запобіжні заходи

  Якщо ви вирішили змінити свічку напруження, будучи в дорозі, то обов’язково дотримуйтесь правил аварійної зупинки. Слідкуйте, щоб розчинник ВД – 40 не потрапив на джерела тепла, контакти електропроводки, клеми акумулятора. Намагайтеся, щоб розчинник не потрапив в дихальні шляхи, в очі, в стравохід.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.