Що таке тюнінг?

Опубликовал admin | Техніка | середа 20 березня 2013 20:58


Що таке тюнінг?

Власне саме поняття тюнинга має досить широке значення, однак найчастіше воно застосовується в автомобільній галузі. Що таке тюнінг і що потрібно для його здійснення – тема на найближчі хвилин 20.

Тюнінг: визначення і суть поняття

Переклад слова тюнинг з англійської означатиме регулювання, настроювання. Саме цим (регулюванням, настроюванням) займаються любителі оригінальних авто, тому частіше запитують, що таке тюнінг автомобілів.

Взагалі, в Західній Європі тюнінг полягає в створенні унікального, виняткового автомобіля для конкретного власника на основі його інтересів, уподобань і побажань. У нас же найчастіше тюнінгованим називають зовні перероблений (вдосконалений) автомобіль.

Таким чином бачимо, що можна говорити про тюнінг зовнішньому, внутрішньому, технічному.

Сотні тисяч стандартних автомобілів “однакових з лиця” народжують авто конвеєри. І тільки завдяки тюнінгу можна додати індивідуальність своїй машині, виділити її, відзначити її зовнішню і (або) внутрішню унікальність.

Сходинки тюнінгу

Отже, що потрібно для тюнінгу автомобіля? Багато чого, адже немає межі досконалості, від найпростіших наклейок і молдингів, до більш серйозних змін навіть в самому двигуні. Розглянемо процес тюнінгу поетапно.

Зовнішній тюнінг, мабуть, найпростіший варіант. Технічних характеристик такий тюнінг не зачіпає (хоча буває всяке). Тоновані стекла, аерографія і наклейки, молдинги для автомобіля, хромування і пластикові навіси – ось приклади того, що потрібно для зовнішнього тюнінгу автомобіля.

Існує також зовнішній тюнінг, який може трохи поліпшити характеристики потужності і рухливості автомобіля. Додаткові повітрозабірники для охолоджування гальм, а також спойлери, що збільшують притиск авто до дороги, будуть вельми корисні для збільшення швидкісних особливостей (добре для спортивних автомобілів).

Далі – легкий технічний тюнінг. Тут же можна сказати про те, що таке чіп тюнінг. По суті – це зміна електронного забезпечення в ЕБУ (електронному блоці керування) автомобіля. Мета цих змін – підвищення потужності двигуна без капітальних втручань в його конструкцію. Зміна і коректування значень програми, закладеної в електронному блоці керування – це і є чіп-тюнінг.

Чим далі, тим більше досвіду необхідно. Зачіпати вузли та агрегати автомобіля без відповідних знань не можна. Автомобіль – це цілісний організм, помилитеся в дрібницях, а наслідків не оберете. Хоча в тюнинге дрібниць і не буває. Загалом, без теоретичного і практичного досвіду експериментувати на хорошому авто не варто. На цьому рівні тюнинг представляє зміна коробки передач, заміна редукторів, збільшення потужності двигуна.

Ну верх (хоча не межа) – надлегкі і надпотужні коробки передач та двигуни. Вони відрізняються міцними і дуже легкими сплавами, що роблять деталі, а значить і весь Ваш автомобіль унікальним і ексклюзивним.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.