Що робити, якщо залило свічки?

Опубликовал admin | Техніка | середа 20 березня 2013 20:58


Що робити, якщо залило свічки?

Багато автомобілістів з тривогою очікують приходу зими і осені, так як цей період досить складний як для них, так і для їхніх автомобілів. В холодну і сиру погоду запустити двигун трохи складніше. Найчастіше машина не заводиться – заливає свічки, тому потрібно усунути цю проблему, перш ніж вирушити в дорогу.

Основні ознаки

Найпростіше розібратися з тим, що потрібно робити, якщо свічки раптом залило, якщо розуміти, яким чином працює двигун після того, коли в замку запалювання був повернутий ключ. Починається процес зі стартера. Цей невеликий електричний мотор починає поступово «штовхатися», таким чином розкручуючи двигун автомобіля. За допомогою поршнів і клапанів, які розігнав стартер, в камеру згоряння поставляється суміш з бензину і повітря.

Дана суміш спалахує від іскри, яку створює свічка запалення, тому відбувається невеликий локальний мікровибух. Після цього стартер автомобіля відключається, тому що завдяки енергії мікровзривов циліндри автомобіля починають працювати разом, змушуючи двигун запуститися.

Природно, при залитих свічах завести двигун не вдається, про що говорять основні ознаки залитих свічок. При цьому стартер авто буде прокручувати колінвал даремно, нічого більше відбуватися просто не буде. Якщо вивернути після цього свічку з двигуна, ви побачите, що вона мокра або просто волога. У будь-якому випадку, її нормальна робота буде порушена.

Також трапляються ситуації, коли при холодній або сирої погоді навіть при повністю справних свічках в камері згоряння суміш просто не може запалати. Зазвичай це відбувається при температурі повітря нижче -15 градусів. При такій температурі суміш охолоджується занадто сильно, тому не відбувається певна хімічна реакція, що відповідає за нагрів суміші. Через низьку температуру суміші іскра від свічки запалювання не здатна підпалити її. У результаті відбувається заливання свічки сумішшю, що призводить до її несправності. Зазвичай автомобілісти описують дану ситуацію як «на холодну заливає свічки».

Рішення проблеми

Логічним питанням буде що робити, якщо залило свічки? Існує кілька способів вирішити виниклу проблему. Найбільш простим бувалі автомобілісти вважають викручування всі старих свічок запалювання. Після деякого очікування за допомогою спеціально призначеного для цього свічкового ключа потрібно ввернути новий комплект свічок. Звичайно, зробити це можна лише за умови, що у вас заздалегідь були заготовлені нові свічки запалювання. Такий спосіб вельми не економний, тому багатьом власникам авто таке рішення проблеми не дуже подобається. Крім того, подібна ситуація може періодично повторюватись, а купувати в кожному випадку новий комплект – далеко не найкраща ідея.

Бережливі водії воліють вирішувати проблему дещо по-іншому. Залиті свічки потрібно акуратно вивернути і віднести їх в гараж або додому. Тут свічки потрібно підігріти до певної температури, визначити яку можна візуально. Так багатьом водіям здається, що найкраще, щоб свічка була розпеченій до червоного, так як тільки в такому випадку її можна ефективно очистити від залишків суміші та нагару. Досвідчені автомобілісти кажуть, що в такому випадку керамічний сердечник свічки пошкоджується, що не дуже добре. Після такого нагріву поверхню свічі більше не є гладкою і рівною, тому доводиться полірувати її наждачним папером або шкіркою.

Найбільш швидким способом вирішення проблеми залитих свічок є їх прогрівання за допомогою стартера. Щоб зробити це, необхідно вичавити педаль газу, після чого стартером деякий час покриття двигун. Таким чином ви зможете просушити свіжим повітрям і циліндри, і свічки. Зазвичай автомобіль заводитися після того, як з педалі газу прибрати ногу. Даний спосіб чудово працює на авто як з інжекторним, так і з карбюраторним двигуном. Втім, є ризик, що акумулятор розрядиться швидше, ніж свічки будуть просушені.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.