Амортизатори: які краще?

Опубликовал admin | Техніка | середа 20 березня 2013 20:58


Амортизатори: які краще?

Кожен водій цінує комфорт під час їзди. І велику роль, коли ви проїжджаєте через “лежачих поліцейських”, ями і просто подорожуєте по суворим російським дорогам, грають амортизатори. Саме від них залежить, чи будете ви відчувати кожен камінь на дорозі, або зможете без шкоди і тряски проїжджати будь вибоїна. Давайте поговоримо про те, які амортизатори краще поставити на ваш автомобіль.

Як це працює?

Амортизатори необхідні для того, щоб ваша машина не поводилася, як іграшка і після кожної купини не розгойдувати з одного боку в бік. Завдяки амортизаторам значно знижується амплітуда коливань пружин автомобіля. Амортизатори можуть бути масляні, газові та газо-масляні. Ближче всього по конструкції амортизатори до насосів. Кожного разу, коли на нього чиниться тиск, амортизатор стискається, але масло всередині нього затримує цей рух і через спеціальні отвори рідина маленькими порціями виходить в спеціальний резервуар. Це дозволяє значно зменшити коливання і забезпечити безпеку і комфорт при русі. Масло присутня у всіх моделях і типах амортизаторів, але в деяких для поліпшення властивостей амортизаторах знаходиться стиснутий газ. Вибирати амортизатор потрібно виходячи з потреб при їзді, а також якості трас у вашій місцевості і тривалості поїздок в цілому.

Масляні амортизатори

Це самий простий і недорогий вид амортизаторів, які можна зустріти на ринку. Але при цьому, незважаючи на те, що багатьом здасться привабливою ціна, такі амортизатори мають суттєві недоліки.

Якщо ви любите їздити на великих швидкостях, то вам необхідно знати, що при великих навантаженнях масло в такому амортизаторі має тенденцію до спінювання.
Через утворилися бульбашок повітря може знизитися здатність амортизатора пропускати олію, що зробить його менш ефективним. При цьому, такі амортизатори є самими «м’якими» і комфортними для їзди, за умови, що дорожнє полотно високої якості.

Також, якщо ви їдете по дорозі, де багато дрібних нерівностей, ефективність такого амортизатора буде низькою, оскільки недостатня швидкість руху поршня дозволить маслу спокійно переміщатися через отвори.

Відповіддю на проблеми масляних амортизаторів можуть стати калібрування отворів і тонка настройка, яка дозволить точніше і ефективніше працювати і вирівнювати положення кузова автомобіля. До того ж, якщо ви не любитель високих швидкостей і різких поворотів, то також такі амортизатори прослужать вам довго, а обійдуться дешевше, ніж газові і газо-масляні.

Газо-масляні амортизатори

Це найоптимальніший вибір, якщо вибирати між ціною і якістю. Ціна на ці амортизатори не кусається, при цьому вони досить універсальні для будь дороги і довговічні. Конструкція газо-масляних моделей практично нічим не відрізняється від масляних. Єдиною відмінністю є азот, який заповнює частину порожнечі в резервному циліндрі під тиском. Це дозволяє зробити роботу циліндрів ефективніше, а тиск газу збільшує чутливість амортизатора до коливань. З іншого боку, амортизатор стає більш жорстким, в порівнянні з масляними моделями.

Плюсом моделей використовують газ можна вважати і меншу утворення бульбашок в маслі, що робить такі амортизатори дуже ефективними в будь-яких умовах. Завдяки тиску газу амортизатор чутливіші до дрібних нерівностях і трясці, тому кузов приходить у вихідний стан швидше.

Якщо ви думаєте над тим, які амортизатори краще поставити, при цьому не хочете викладати зайвих грошей, але бажаєте забезпечити свій автомобіль якісними деталями, то газо-масляний амортизатор відмінний вибір. Купуйте амортизатори тільки відомих брендів і в спеціалізованих магазинах.

Газові амортизатори

Газові амортизатори мають один циліндр, в якому знаходиться газ під тиском. Більш сильним тиском, ніж у газо-масляної конструкції. Газ відділений від масла спеціальним поршнем. Така конструкція зводить спінювання масла до мінімуму. Відповідно, це дозволяє вважати, що газові амортизатори найкращі.

Але і мінуси у такої конструкції є. Кожен камінчик на дорозі ви відчуєте своєю п’ятою точкою. Саме тому, такі амортизатори використовуються під час гонок, а також їх купують ті, кому важливо зберігати на дорозі все під контролем в будь-якій ситуації. Такий амортизатор покращить контроль над автомобілем і зчеплення, оскільки миттєво реагує на будь-яку нерівність. Звичайно, за якість доводиться платити. І ви повинні бути готові викласти за чудо техніки відповідну суму.

Проблеми вибору і установки

Пам’ятайте, що якщо ви зібралися міняти амортизатори, то робити це слід попарно на обох колесах передньої або задньої осі. Інакше, наявність амортизаторів різного ступеня зносу або конструкції може спричинити за собою аварійну ситуацію через різне поведінки на дорозі. Ви легко можете втратити контроль над автомобілем в небезпечній ситуації, тому краще не ризикувати.

Якщо ви хочете купити амортизатори, які краще вам не скаже ніхто, оскільки це залежить від ваших уподобань, ресурсу вашого гаманця і якості доріг. Якщо вам потрібен комфорт, ви не їздите на великих швидкостях і не хочете багато платити, то вибирайте масляні моделі. Якщо вам потрібен компроміс, то газо-масляні не сильно вдарять по гаманцю і порадують якістю. Якщо ви любите контроль і готові їздити з відчуттям, що вас везуть на табуретці, то газові, незважаючи на ціну, безсумнівно, найбільш просунуті з усіх типів амортизаторів. Таким чином, в кінцевому рахунку, вирішувати, які амортизатори краще поставити, доведеться саме вам.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.