Як правильно встановити кріплення на лижі?

Опубликовал admin | Спорт | середа 20 березня 2013 20:58


Як правильно встановити кріплення на лижі?

Ви нарешті вибрали лижі та здійснили покупку, про яку давно мріяли.
І тепер Вам не терпиться на них покататися! Тільки от є маленька проблема – на лижі потрібно встановити кріплення. Як правильно встановити кріплення на лижі? Давайте розбиратися.

Установка кріплень на лижі

 • Для початку визначтеся з типом лиж і кріплень. У Вас можуть бути класичні або конькові лижі. Установка кріплень на них буде однакова, але деякі люди у конькових лиж зміщують положення кріплень трохи назад, щоб лижі “бігали” швидше. Якщо Ви в цьому питанні не профі, то краще не ризикуйте, і встановлюйте кріплення відносно центра ваги лиж. Старі чи нові Ви будете використовувати кріплення – це Ваш особистий вибір, але від цього залежить, які кошти для їх закріплення краще застосувати.
 • Прочитайте інструкцію. Якщо вона Вам зрозуміла, і не виникає жодних питань, то дійте строго по ній. Якщо ні, то читайте статтю далі.
 • Як правильно встановити кріплення на лижі? Визначте центр ваги кожної лижі. Як це зробити? Переверніть лижу ковзаючою поверхнею вгору і встановіть її на гостре ребро якого предмета (ніж, лінійка і т.д.) так, щоб ребро стикалося з серединою лижі. Лижа повинна знаходитися в положенні паралельно підлозі. Обережно переміщаючи ребро вздовж лижі, знайдіть положення, в якому лижа буде в рівновазі. Зафіксуйте його ручкою, маркером або чим-небудь гострим на зовнішній стороні лижі (протилежна ковзної). Центр ваги знайдений.
 • Зазвичай разом з кріпленням в комплекті додається шаблон, за яким визначаються отвори для фіксуючих шурупів. Проте останнім часом фірми-виробники відходять від цього. Тому, коли купуєте кріплення, перевірте, чи є ці шаблони. Якщо ні, то їх можна придбати окремо. Узгоджуючи з центром ваги, прикладіть шаблон до лижі й позначте місця кріплення шурупів.
 • Просвердлите невеликі дірочки, трохи менше довжини шурупів. У отримані отвори потрібно залити трохи епоксидної смоли або спеціального клею, який додається в комплекті.
 • Після цього кріплення можна прикручувати. Щоб кріплення підійшло за розміром черевика, можна прибрати зайві секції кріплення. Якщо підп’ятник прикручується окремо, то його положення визначте за розміром лижного черевика.
 • Якщо підп’ятник по інструкції кріпиться пластмасовою шпилькою, її можна замінити на саморіз для надійності. Якщо Ви використовуєте нові кріплення, то п’ятку можна приклеювати спеціальним клеєм, який входить в комплект. Найголовніше – це гарненько її притиснути. Якщо кріплення старі, то краще використовувати більш потужний клей. Наприклад, “Уран”. При цьому і кріплення, і місце, до якого воно буде кріпитися, треба ретельно очистити від бруду і жиру і гарненько прогріти. Клей треба намазати рівним шаром з обох боків і почекати 1-1.5 хвилини, поки не утвориться липка густа поверхню. Після цього кріплення потрібно гарненько притиснути до лижі.
 • Коли Ви закінчили установку кріплень, чекайте не менше доби. А потім можна почати кататися!
 • Ось основні моменти того, як правильно встановлювати кріплення на лижі.

  Якщо Ви боїтеся зіпсувати лижі і кріплення і не впевнені в тому, що все зробите правильно, краще зверніться до фахівця. У деяких магазинах пропонується за окрему плату установка кріплень прямо на місці, як правило, це не особливо дорого.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.