Як правильно кататися на ковзанах?

Опубликовал admin | Спорт | середа 20 березня 2013 20:58


Як правильно кататися на ковзанах?

v Відео – “Як правильно кататися на ковзанах”

Увечері, перед телевізором, числа едак 24 квітня, ми із задоволенням сідаємо з чашкою ароматного чаю в зручне крісло і клацаємо на пульт дистанційного керування. Перед нами виникає Чемпіонат Світу з фігурного катання. Фігуристи, розсікають простір стадіону як вільні птахи легко ширяючи над гладдю льоду. Здається, вони настільки легко це роблять, що відразу ж створюється враження, ніби стоїть тільки вам встати зі свого затишного крісла, начепити ковзани, і на першій же площадці, залитої льодом стрибнути запаморочливий ритбергера або Потрійний кожух з ідеальним виходом з елемента.
Але спробувавши на практиці, ми розуміємо, що фігуристи – це абсолютно неймовірні люди, які витворяють на ковзанах таке, що і без ковзанів-то не дуже вкладається в розумі. Ці люди знають, як правильно кататися на ковзанах.

Насамперед зрозуміло, що з першого дня, ми не будемо кататися на відмітку “відмінно”, або на “6.0″ ні за техніку, ні за емоційність. Тому, якщо ви хочете навчитися правильно кататися на ковзанах – варто просто хоча б почати кататися.

Звичайно ж, вам знадобляться правильні ковзани. Для цього рекомендуємо ознайомитися із статтею “Як правильно вибрати ковзани?”, Яка допоможе підібрати ковзани, які будуть сидіти на нозі “як влиті”.

Як правильно кататися на ковзанах: основа

 • Намагайтеся тримати вагу під час катання на передній частині стопи.
 • Ні в якому разі не гальмуйте свій рух ривком тіла назад – інакше ви просто Рухну на спину.
 • Гальмувати можна декількома способами:
 • під час руху одну з стоп поверніть у всередину, поставивши коник ребром – це сповільнить рух;
 • якщо у вас фігурні ковзани (це ті, що з різзю на носку леза), то просто поставте ногу на носок – ваш рух сповільниться;
 • і більш складний спосіб, який добре працює, якщо швидкість вашого руху досить висока – поверніть тіло в будь-яку сторону разом з стегнами і ногою. Коник постане руба вертикально вектору руху і швидко зупинить вас.
 • Для того щоб зрушити з місця, вам необхідно плавним рухом перенести вагу на передню частину стопи, зігнути коліно опорної ноги і відштовхнутися від ноги. Відштовхуйтеся ребром. Відштовхуватися носком – це помилка! Ваш рух буде нагадувати малюнок ялиночки. Відштовхнувшись один раз, не поспішайте одразу штовхатися іншою ногою. Краще відштовхнутися сильніше, тоді ваш рух буде плавним і безперервним. Чим більше зігнуто коліно опорної ноги, тим сильніше ваш рух і більше інерція, яка економить ваші сили.
 • Не треба перенапружуватися, стискатися, так як правильно кататися на ковзанах – значить економічно витрачати свою енергію. Постарайтеся не напружувати все тіло, коли працюють тільки ноги.
 • Не забувайте про те, що під час катання ви не тільки штовхати ногами, ви, також, повинні проїжджати якась відстань на двох ногах – це потрібно для підтримки рівноваги і для економії сил.
 • Схема рух така – “відштовхування – ноги разом – пауза – відштовхування – ноги разом – пауза”.
 • Правильне катання на ковзанах, як уже було сказано вище, – це катання з відчуттям тонусу, але без відчуття скутості у всьому тілі.

  І на останок хочеться сказати. Щоб дізнатися, як правильно кататися на ковзанах – зверніться до тренера і частіше спостерігайте за професіоналами, кожним їх рухом (руг, ніг, тіла, голови).


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.