Як подавати у волейболі?

Опубликовал admin | Спорт | середа 20 березня 2013 20:58


Як подавати у волейболі?

Сьогодні ми поговоримо з вами про таку рухомий, силовий і досить популярній грі як волейбол. А мова піде про одну з головних складових успішної гри, а саме – про подачу. У житті багатьох спортсменів головне місце займає гра волейбол. Як правильно подавати і що для цього потрібно робити – читайте у статті. Основоположні чинники хорошою подачі – точність, чіткість і агресивність. Підготовка до виконання подачі, впевнений подброс і точний удар в центральну частину м’яча, дозволять вам не тільки правильно ввести м’яч в гру, але й виграти окуляри на власній подачі.

На даний момент у волейболі застосовується багато видів подач, але поговоримо про три основних, і знайдемо відповідь на цікавий для нас питання – як подавати у волейболі?

Основні види подач

 • Силова
 • Плануюча
 • Подача знизу
 • Принцип силової подачі полягає в сильному і точному введенні м’яча, що ускладнює у свою чергу прийом м’яча супернику, часто при такій подачі, м’ячу надають додаткового обертання, що робить траєкторію м’яча більш складною і незручною. Підкиньте м’яч перед собою вгору, надайте йому легкого обертання від себе, і нанесіть сильний і різкий удар приблизно по центру снаряда в бік противника.

  Плануюча подача відрізняється від силової відсутністю первісної закрутки і обертання м’яча, через що траєкторія снаряда стає паралельна ігровому паркету, що додає йому більший опір повітря, від чого м’яч починає виляти вниз – вгору, вправо – вліво, що ускладнює прийом противнику . Перед виконанням такого роду подачі, необхідно сконцентруватися і вибрати мету. Кисть по відношенню до передпліччя і плеча повинна бути напружена, це додасть м’ячу прискорення, удар наноситися точно в центр м’яча підставою долоні. Підкидати снаряд краще за допомогою пальців, так як від долоні він може закрутитися. Вага тіла при ударі переноситися на попереду стоїть ногу, рука повинна бути злегка зігнута, тому, що прямий рукою сильний удар не вийти.

  Подача знизу – в основному, використовується початківцями гравцями для підвищення надійності і точності подачі, так як при такій подачі підбивати м’яч можна практично не підкидаючи його з кисті. Виконується ця подача методом підбитим м’яча знизу вгору, злегка відірвавши його від кисті.

  Варто уваги ще й питання як подавати м’яч у волейболі, що б обхитрити, або привести в здивування суперника.

  Маленькі хитрощі

 • Коротка подача – спочатку робите кілька глибоких подач, а потім різко коротку, ніж вносите ефект несподіванки у ваші дії.
 • Подавайте м’яч таким чином, що б він стосувався верхнього краю сітки, що утруднить прийом м’яча суперникові.
 • Виберіть мету або направте м’яч у самого слабкого суперника, якого можна визначити на розминці.
 • У волейболі є переміщення по майданчику, які є зручними і не дуже, так от подавайте в перший номер, це завадить розіграти комбінацію, так як йому доведеться відходити назад і в сторону, що не є зручним переміщенням.
 • Сподіваюся, прочитавши цю статтю, ви зрозумієте, як навчитися подавати у волейболі, освоїте якісь навички і прийоми хорошою і правильної подачі.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.