Як наносити удари?

Опубликовал admin | Спорт | середа 20 березня 2013 20:58


Як наносити удари?

Уміння «отпінать» супротивника по виступаючим частинам тіла нерідко може зберегти людині його гроші, честь, здоров’я і життя. Здатність вистояти в бою з мінімальними втратами залежить від уміння захищатися і ухилятися, а можливість грамотно напасти на суперника допоможе і менше витратити на бинти з зеленкою, і вийти з бійки переможцем. Отже, розберемо, як наносити удари з найменшим втратою для себе і з найбільшим – для супротивника.

Все ситуації, які можуть трапитися з вами в бою, розглянути не можна. Будьте готові до того, що ви і ваш супротивник будете діяти спонтанно, рефлекторно, так як правильно наносити удари без практичної підготовки ви не зможете. Але основні принципи бою варто врахувати заздалегідь.

Запам’ятайте: удар можна і потрібно наносити з будь-якого положення, так як ваше тіло – вже саме по собі зброю. Ніколи не переривайте рух, краще змініть напрямок і силу удару.

Основні удари

Удар головою

Бити треба чолом, тим місцем, де починається лінія росту волосся. Це найбільш міцна область, яка містить найменше кровоносних судин. Бити можна вперед, у обертальному русі, а також тому, в обличчя супротивника. Бийте в чутливі місця: ніс, очі, скроню, підборіддя, борлак. Можна використовувати удар головою в сонячне сплетіння з розбігу, але врахуйте небезпеку отримання травми.

Удари руками і ногами

При ударі рукою можна бити кулаком, ребром долоні, при ударі ногою – коліном, п’ятою, стопою (але займіть вигідну стійку, щоб противник не схопив вас за що б’є ногу).

 • Прямий удар рукою. Стисніть кулак пальцями вниз і стрімко винесіть уперед праву руку. Після удару відведіть ліву руку назад, щоб знову стати в положення атаки. Сила удару повинна припасти на фаланги середнього і вказівного пальців у підстави.
 • Удар рукою знизу. Той же прямий удар, але лікоть руки, що б’є потрібно вивести вниз. Ліву руку потрібно відвести назад, а правою зробити різкий викид знизу вгору.
 • Удар рукою зверху. Первісне положення – ліва рука зігнута перед корпусом, а права занесена так, що ваш кулак знаходиться біля вуха. Лікоть виноситься вперед, а кулак розгортається підставою до суперника. Для удару потрібно різко випрямити руку і завдати удару підставою кулака зверху.
 • Бічний удар рукою. Якщо вам цікаво, як завдати сильного удару, то вам варто вивчити цю техніку, але тільки після того, як ви освоїте удар рукою знизу, так як для бокового удару потрібно правильно винести лікоть.
  Силовий вплив при цій ударі на супротивника проводиться за рахунок швидкого викиду ліктя вгору і в бік. Основне навантаження припадає на плечовий пояс. Після удару правою рукою одразу виводите на ударну позицію ліву.
 • Удар зверху ребром долоні. Для цього удару потрібно правильно поставити долоню. Пальці стисніть разом, перші фаланги зігніть і напружте. Займіть положення аналогічне удару зверху. Винесіть лікоть ударної руки вперед, розгорніть передпліччя назовні, а потім випрямити різко руку. Удар краще всього наносити ребром долоні по шиї.
 • Удар підставою долоні. Відведіть кисть ударної руки назад. Слідкуйте, щоб пальці були напівзігнуті, напружте долоню. Рух проводиться таке ж, як і при прямому ударі кулаком.
 • Скручений удар рукою. Цей удар виконується аналогічно удару кулаком зверху, але в кінці розгорніть передпліччя всередину. Завдаєте удару тильною стороною кулака, сила повинна припасти на підстави середнього і вказівного пальців. Ця дія підходить, якщо ви хочете нанести перший удар. Якщо все ж противник пішов від удару, зробіть аналогічний в корпус, до прикладу, в сонячне сплетіння.
 • Удар ліктем. Удар ліктем знизу потрібно наносити зігнутою рукою в лікті. Лікоть в цьому випадку рухається знизу вгору, а пальці змиряються в кулак. Удар ліктем збоку проходить рух по зовнішній дузі.
 • Удар ногою вгору. Удар наноситься носком стопи в пах супротивника. Відтягніть носок і різко випрямити стегно. Корпус краще відхилити назад, щоб захиститися від контратаки.
 • Удар ногою збоку. Удар наноситься у поперек або під коліно. Для удару зігніть ногу в коліні і винесіть її вперед. Коліном наносите удар, руками захищайте корпус. Зробіть розворот на опорній нозі і нанесіть удар по корпусу супротивника.

 • Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.