Скільки таймів у футболі?

Опубликовал admin | Спорт | середа 20 березня 2013 20:58


Скільки таймів у футболі?

Багатьох людей, далеких від спорту в цілому і від гри мільйонів зокрема, цікавить питання про те, скільки таймів у футболі. Стандартний футбольний матч складається з двох таймів по 45 хвилин. Саме в такому форматі проводяться всі офіційні турніри під егідою УЄФА і ФІФА. Іноді в певних першостях грають укорочені тайми по 30 або навіть по 25 хвилин. Як правило, такі коригування властиві тільки дитячо-юнацьким або жіночим турнірам. Перерва між таймами в будь-якому випадку йде 15 хвилин.

Продовжуючи розмову про те, скільки триває тайм у футболі, не можна не сказати про існування додаткових таймів. В офіційних турнірах за кубковою системою в разі рівності команд призначаються два додаткові тайми по 15 хвилин кожен. У випадку, якщо і вони не допомагають виявити переможця, арбітр призначає серію післяматчевих пенальті. Кожній команді дозволяється зробити по п’ять ударів. Якщо по пенальті виходить рівність, кожна з команд пробиває по ще одному удару. Додаткові пенальті пробиваються до тих пір, поки на забитий гол від однієї команди суперник не відповість промахом. Це те, що стосується офіційних турнірів. До слова, в деяких неофіційних першостях регламент не передбачає додаткових таймів, тому після нічийного основного часу відразу пробиваються пенальті.

Відзначимо, що в недалекому майбутньому в офіційних турнірах УЄФА і ФІФА існувало правило “золотого” гола. Його суть полягала в тому, що в додатковий час матч припинявся відразу ж, як тільки одна з команд виходила уперед.
Пізніше це правило було визнано несправедливим, оскільки у суперника віднімає шанс зрівняти рахунок. У підсумку правило «золотого» гола скасували.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.