Як вибрати навушники?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як вибрати навушники?

Виявляється, не так-то просто розповісти, як вибрати навушники. Основною причиною тому є наше різне сприйняття звуку в цілому. Справа в тому, що люди різного віку чують зовсім по-різному. Та й наші цілі і засоби досить різноманітні: когось цікавить, як вибрати навушники для комп’ютера, перед кимось постає проблема, як вибрати навушники для телефону. Незважаючи на все різноманіття наших смаків і переваг, існує ряд характеристик навушників, на які обов’язково необхідно звернути свою увагу. Якщо вас цікавить, як вибрати хороші навушники, зрозуміло.

Вибираємо хороші навушники самостійно

Чому я роблю таке акцентування на слово «хороші»? Справа в тому, що від вибору навушників залежить не тільки якість звуковоспріятія. При виборі навушників необхідно врахувати як мінімум наступні фактори:

 • Якість звуку
 • Безпека
 • Ціна / якість виробу
 • Перший пункт у виборі навушників найбільш очевидний. І саме «завдяки» цьому багато недосвідчених меломани зациклюються тільки на якості звучання їх улюблених творів, абсолютно при цьому забуваючи про своє здоров’я і бюджеті. Я переконливо прошу вас відмовитися від такого принципу, як вибирати навушники, грунтуючись на «вони такіііііе класні!». Неважливо, миготіли «вуха» в вірусній рекламі або є дуже прийнятними за ціною – важливо знати всю їх таємницю. Отже, як можна оцінювати навушники, за якими критеріями вести свій шлях вибору навушників? Давайте дізнаємося детальніше, як правильно вибрати навушники, засновуючи свої дії чимось вагомішим, ніж імпульсивністю.

  Особливості навушників

  Для початку необхідно визначитися зі сферою застосування навушників. Природно, набагато простіше розповісти, як вибрати навушники для плеєра, ніж для бездоганної передачі команд пропаленим геймерам – тим, кому потрібно вибрати навушники для комп’ютера.

  І важливо визначитися з форм-фактором наших «других вух». Пробіжимося за списком:

 • Вкладиші (помилково обзивають «крапельками»)
 • внутрішньоканальні (саме «вкладиші» і називаються «краплями»)
 • Накладні навушники
 • «Чебурашнікі» або накладні навушники – ті, що повністю обхоплюють вуха і створюють додаткову звукоізоляцію.
 • Отже, що можна сказати, дотримуючись кодекс стилю Чехова? Про кожний типаж – коротко.

  Вкладиші

  Дешево і сердито. Відсутність навіть пародії на шумоізоляцію забезпечить вам якийсь адов мікс ваших улюблених творів з усім прекрасним різноманіттям звуків навколишнього середовища. Не рекомендується:

 • Меломанам
 • фрезерувальник
 • Всі, кому дороге здоров’я
 • Любителям низьких частот
 • А також тим, хто має в своєму розпорядженні трохи більшими сумами, що можна порівняти з чашкою «американо»
 • p.
  s. Низьких частот дійсно немає. І жодного разу це не провокація холівара.

  Крапельки

  Тим, хто цікавиться, як вибрати навушники для плеєра, рекомендовано. Кілька мутовані вкладиші, трохи глибше проникли в наші голови. У буквальному сенсі: «краплі» глибоко поміщають в наші звуководом (чи як там, вушні канали?). Завдяки цьому, вам буде забезпечено якусь подобу шумоізоляції та зручності. Зручність використання очевидно: крапельки компактні, зручно тримаються у вухах і забезпечують гідний звук. Ринок пересичений цими пристроями – вибрати є з чого. Ціна ж трохи вище вкладишів. Орієнтовно, без фанатизму, 600 плюс / мінус 250 рублів за виріб середнього класу звучання.

  Накладні навушники

  Звук ще краще, ніж в крапельках. Але не поспішайте вибирати навушники цього типажу: переконайтеся, що вас влаштовує їхній метод кріплення. Якщо проаналізувати ринок, то накладні навушники являють найвужчий його сектор – і це виправдано. У таких навушників є вагомий недолік – вони кріпляться на вухах за допомогою дужок. Це забезпечує накладним навушникам незалежність (можна слухати музику, залишивши на вухах тільки один, другий сховавши в кишеню, на зразок вкладишів) і величезна кількість ненависників. Бо дужки натирають, навушники перекошуються на голові і взагалі – не симпатично. Але, як мовиться, на смак – на колір.

  Моніторні навушники

  Або, в простолюдді, «чебурашнікі». Отримали свою назву завдяки чудовому властивості перетворювати свого власника у візуальну пародію на героя радянського мультфільмопрома. Без сумнівів, забезпечують найкраще звучання, самий широкий частотний діапазон і прекрасну шумоізоляцію. І знову, не поспішайте з тим, як вибрати навушники цього форм-фактора. Мінусів вистачає: ціна завжди вища, компактність – під питанням, а сама основна претензія до цих навушникам – ні, не ефект «бочки» при відтворенні низькочастотних звуків. Людей часто бентежить саме зміна способу, нав’язане типажем навушників – вони в більшості своїй досить громіздкі, щоб заховати їх під головний убір. А доповнити свій образ масивним пристроєм готовий не кожен. Безумовно, кращий типаж для тих, кому треба вибрати навушники для комп’ютера.

  Наостанок хочеться звернути увагу на тип з’єднання навушників з пристроєм відтворення звуку. Зокрема, доведеться засмутити тих, хто цікавиться, як вибрати бездротові навушники. Як правило, всі бездротові технології, незважаючи на свою інноваційність, однозначно і очевидно програють у якості передачі даних старим, вже звичним, проводових. Вибрати бездротові навушники в поточний момент часу означає підписатися під угодою про незацікавленість в якості звукопередачі. Я б порадив вибрати бездротові навушники тільки для телефону, не більше.

  Характеристики навушників

  Давайте розглянемо основні параметри навушників, на які необхідно звернути увагу, перш ніж вибрати певний продукт.

  Частотний діапазон, відтворений навушниками

  Кращий варіант – відтворення навушниками діапазону від 16 Гц до 21 кГц. Чим він вже, тим більша частина звуків «випаде» з композиції. Для довідки, баси – нижня планка частот. Орієнтуючись на це, можна зробити персональний вибір навушників. Наприклад, любителям красивого вокалу можуть підійти вуха з діапазоном, нижньою планкою якого будуть ті ж 250 Гц.

  Чутливість

  Пряма характеристика, впливає на гучність звуку. Дивіться на те, щоб вона не була нижчою 100 дБ (децибел). Залежить від матеріалу, з якого виготовлений магніт сердечника. Кращими були і залишаються неодимові магніти.

  Опір

  Характеризується в Омах. Чим опір вище, тим нижче кол-во спотворень звуку. У той же час, високий опір не «здолає» пристрій, що володіє низькою напругою на вихідному каналі. Іншими словами, вибираємо для плеєра навушники з опором нижче (16-32 Ом), для комп’ютера вибираємо навушники з імпедансом від 120 Ом. Опір в 160 Ом гідно «витягне» навіть інтегрований звуковий чіп материнської плати. У більшості випадків :)

  Співвідношення сигнал / шум

  Чим відсоток перекручувань нижче – тим краще. Навіки Ваш, Капітан Очевидність.

  Думаю, мені вдалося допомогти вам вибрати хороші навушники. Не варто подяки, до нових зустрічей!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.