Як розвинути слух?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як розвинути слух?

Тепер ви знаєте, від яких хвороб може допомогти часник, корисні властивості цього овоча і протипоказання, пов’язані з ним. Так само допомогти розібратися в питанні шкоди чи користі часнику може допомогти ваш лікуючий лікар.

Орган слуху дуже чутливий і дивовижний за будовою. Всі звуки, якими наповнений навколишній світ, кожна людина може сприймати по-своєму. Хтось володіє гострим слухом, розрізняючи шепіт за спиною. А комусь підвладні тільки музичні звуки, а до сторонніх вони не сприйнятливі. Як розвинути слух? Як навчитися розрізняти звуки різного роду?

Музичний слух

По наявності такого слуху визначають, буде людина музикантом чи ні. Але, наполегливі любителі музики, нездатні точно повторити почутий музичний тон, не здаються. Вони наполегливо працюють над фальшивим співом за допомогою вправ. Подивимося, як розвинути музичний слух?

Не кожна людина від народження володіє хорошим музичним слухом і відразу бездоганно співає. Виявити наявність музичного слуху нескладно. Зазвичай просять людини визначити на слух кількість звуків, узятих на фортепіано, або доспівати пісню до кінця.

У музичних установах розвитком слуху займається «сольфеджіо». На цьому предметі вивчають музичну грамоту, розпізнають на слух окремі звуки, акорди, інтервали. Записують по пам’яті музичні фрагменти і наспівують мелодії вголос з назвою нот.

Отже, якщо ви хочете бути професійним музикантом і співаком, як би добре ви не співали, обов’язково займіться сольфеджіо для розвитку музичного слуху.

Вправи для розвитку слуху

Є слух: абсолютний, відносний, гострий, фонетичний. Незалежно від того, який у вас слух, його треба розвивати далі. А на питання, як розвинути слух, один психолог відповів: треба розвивати увагу й інтерес до звуків. Адже найчастіше, коли ми чуємо якісь звуки, в цей момент наш розум зайнятий, і ми не отримуємо потрібного ефекту. Тому, слуху треба приділяти більше часу і розвивати його за допомогою вправ.

 • Встаньте на таке місце, де ви не бачите мовців, але добре розрізняєте їх голоси. Зіставте їх голоси з особами. Потім поверніться і перевірте себе. Ця вправа, в ігровій формі, полюбилося багатьом сім’ям. Іноді близькі люди не можуть дізнатися голоси своїх рідних.
 • Прослухайте нескладну мелодію, а потім пропойте її або просвистівши. Ця вправа не тільки розвиває слух, але і загострює увагу до звуків.
 • Не нехтуйте вправами для розвитку слуху!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.