Як поставити голос?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як поставити голос?

Багато хто з нас коли-небудь хотіли навчитися красиво співати. Спів – це один зі способів самовираження людини, доступний він практично кожному. А що робити, якщо, як мовиться: немає ні слуху, ні голосу? Слух розвинути досить складно, а ось поставити голос – завдання, з яким може впоратися будь, якщо докладе до цього зусиль. Крім того, поставлений голос важливий не тільки для співу, але і для публічних виступів. Погодьтеся, куди приємніше слухати людину, чия мова звучить красиво.

Все техніки по постановці голосу – це вправи, які слід виконувати регулярно для того, щоб домогтися успіху. Давайте розглянемо, як поставити голос самостійно.

Вправи для дихання

Для постановки голосу та співу необхідно правильне дихання. Для того, щоб навчитися грамотно дихати можна виконувати такі вправи:

 • Займіть вертикально положення, щоб краще відчувати свою діафрагму. Покладіть одну руку на нижню частину грудної клітки, а іншу на живіт. Вдихати потрібно через ніс, трохи випинаючи вперед живіт, а також розширюючи грудну клітку. Видихати потрібно через рот, повертаючи грудну клітку і живіт в звичне положення.
 • Коротко вдихніть через ніс і на 5 секунд затримайте повітря. Після цього як можна довше видихати повітря через рот. З часом час затримки повітря слід збільшувати.
 • Зробіть невеликий вдих ротом. Після чого на видиху плавно і як можна довше вимовляєте будь-який з голосних звуків. Для контролю над часом видиху можна використовувати метроном або отстукивать рахунок ногою.
 • Зробіть великий вдих носом. Після цього на одному видиху зробіть рахунок від 0 до 5, поступово потрібно збільшити рахунок до 15-17. Важливо стежити за плавністю видиху.
 • Вправи для артикуляції

  Як поставити голос для співу, так і зробити вашу мову більш гарною допоможуть вправи на артикуляційний апарат. Адже саме він відповідає за чистоту вимовних звуків. Отже:

 • Найкраще почати з артикуляційної гімнастики. Для цього підійдуть абсолютно будь вам відомі вправи – зібрати губи в «хоботок», дістати язиком до носа або підборіддя, надути губи і т.п. Важливо пам’ятати, що розминати треба всі частини артикуляційного апарату – мова, щоки, губи.
 • Після цього можна приступити до більш складних вправ. Дуже добре розвивають голос і артикуляцію проголошення приказок і скоромовок. Бажано вимовляти всю фразу на одному видиху. Якщо ви будете виконувати цю вправу щодня, то вже дуже скоро помітите зміни у тембрі та якості голосу.
 • Звук «ммм», як ніякий інший підходить для розвитку голосу. Для цього його слід вимовляти з закритим ротом, спочатку тихо, поступово збільшуючи голос, дійшовши до гранично гучного звуку, гучність знижуйте.
 • Далі працюйте зі звуком «ррр». Для цього потрібно розслабити мову і почати гарчати, доторкнувшись кінчиком вашого язика до верхнього неба. Для початку тихо, поступово збільшуючи гучність вимови.
 • Для очищення голоси найкраще підійдуть голосні звуки. Для цього, набравши повітря в легені, на видиху голосно вимовте звук «ІІІ», одночасно отстуківая ритм долонею і ногою. Звук «ІІІ» вважається найскладнішим, тому якщо вам спочатку буде проблематично якісно робити цю вправу, можна почати з більш простих «ааа», «ууу» або «ооо».
 • Вправи з йоги – ще один метод, як поставити голос. Одне з найпростіших – встати прямо, ноги поставити на ширині плечей і кілька разів глибоко вдихнути і видихнути. Після цього, нахиляючи тіло вперед, різко вимовляєте звук «ха-а». Звук повинен бути гучним.
 • Тепер, ви знаєте, як поставити голос. Заняття повинні бути регулярними, інакше ніякого прогресу не буде. Також для того, щоб фіксувати зміни в голосі, записуйте свій голос на диктофон кожні три дні. При порівнянні ви побачите значний результат. Удачі!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.