Як підвищити голос?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як підвищити голос?

Кожна людина має своїм унікальним голосом. При спілкуванні має значення і те, як Ви кажете. Великий вплив на співрозмовника надає діапазон, в якому Ви говорите. І в професії співаків голос має дуже велике значення.

Прості поради

Наш голос унікальний. І багато людей навіть не підозрюють, що в їх голосі закладено великий природний потенціал. І як підвищити голос знають небагато. Але підняти діапазон власне голоси під силу кожному.

Більше двох октав повинен становити голос професійного співака. В індивідуальному порядку необхідно вирішувати питання про те, чи варто розширювати діапазон голосу в сторону нижнього або верхнього регістру. Все це залежить від можливостей голосових зв’язок людини.

Найпростіше вправа, яка допомагає розширити вокальний діапазон – це читання вголос. Ця вправа дозволяє поліпшити дикцію, а завдяки читанню з різною інтонацією можна почути рухливість свого голосу. Необхідно хоч одну годину в день читати вголос. Це допоможе підвищити діапазон голосу.

При вправах для розширення діапазону голосу не рекомендується співати на дуже високих нотах, тобто форсувати. Так як спів на верхніх нотах може призвести до зриву голосу. Краще його поберегти.

Кілька секретів підвищення діапазону

При роботі над діапазоном голосу, насамперед необхідно звернути увагу на дихання. Глибоке дихання зраджує певну силу голосу. Дихальні вправи зміцнюють діафрагму голосу. Педагог з вокалу допоможе підібрати комплекс вправ, які будуть підходити саме Вашої голосової діапазону. Але, якщо вранці або після тренувань, Ваш голос стає хриплим, необхідно звернутися до лікаря.

Перед тим як почати виконувати вправи з підвищення голосу необхідно засвоїти кілька правил:

 • потрібно навчитися правильно артикулювати і дихати;
 • якщо у Вас занадто чутливе горло, і голос швидко ставати хрипкий – зверніться до фахівця;
 • не рекомендується перед заняттями вживати горіхи і морозиво;
 • дуже сильно впливають на діапазон голосу тютюновий дим і вживання спиртних напоїв. А куріння може викликати рак гортані.
 • в приміщення, де буде відбуватися розспів, має бути хороша вологість повітря.
 • Що радять знамениті вокалісти

  Всі професійні співаки, що володіють високим діапазоном голосу, перед виступом розігрівають свій голос. Для цього вони використовують спеціальні вправи. Так, наприклад, Віталій Козловський використовує вправа під назвою «Зловісний сміх» – сміх лиходіїв в старих мультфільмах. Необхідно трохи як би зловісно посміятися. Це досить не складний і приємне вправу. Виконувати його необхідно стоячи з рівною спиною і з розправленими плечима на одному диханні. Повторювати цю вправу варто лише три рази. І голос знайде силу.

  Після співу, щоб відразу дати відпочинок голосовим зв’язкам, співаки виконують вправу на заспокоєння. У приміщенні, де відбуватиметься розігрів голосу, повітря не повинен бути сухим. Необхідно стежити за харчуванням. Наприклад, після вживання молочних продуктів голос стає менш чистим, так як молоко змиває слиз з голосових зв’язок. Зверніть увагу на харчування. Перед сном не треба сильно старатися. Так як процеси шлунково-кишкового тракту покриють слизом голосові зв’язки. Вранці голос буде хрипкий. Високим діапазоном голосу володіють ті, у яких спокійне, чисте дихання і великий об’єм легенів.

  Вправи

 • прийняти положення лежачи, так, щоб спина була рівною, а ноги стислі в колінах;
 • поклавши руки на живіт, зробити глибокий вдих, позіхати на видиху. При цьому має відбуватися рух живота вгору, вниз;
 • необхідно робити паузи між вдихом і видихом;
 • в цьому ж положенні «посмійтеся животом»;
 • прийнявши положення сидячи, повторіть одне з вправ, зазначених вище.
 • На початковому етапі тренувань може спостерігатися запаморочення. Але не турбуйтеся. Це означає, що на сьогодні Ваше тренування закінчена. Після того, як легкі знайдуть більший розмір, тренування можна буде проводити довше.

  Дуже корисно також для підтримки високого діапазону голосу кожен ранок випивати по одному курячому яйцю. Відбувається заміна слизу шлунково-кишкового тракту. Слиз білка курячого яйця за своїми властивостями дуже схожа на ту, яку виробляють залози. Вранці залози працюють погано. Тому, варто провести заміну слизу для того, щоб почати тренування з самого ранку.

  Тепер Ви знаєте, як підвищити голос. А він звучить добре, коли Ви здорові, бадьорі і в гарному настрої.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.