Як підключити синтезатор?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як підключити синтезатор?

Тон-генератор, тобто пристрій, що синтезує звук і музична клавіатура, з’єднані в єдиний пристрій, і являють собою синтезатор. На відміну від синтезатора, MIDI-клавіатура не має власного пристрою синтезу звуку і самостійно без будь-якого пристрою, обладнаного тон-генератором, наприклад, комп’ютера, не здатна видавати звуків.

Як підключити синтезатор до комп’ютера

Вам знадобиться:

 • Кабель, що з’єднує синтезатор і комп’ютер;
 • секвенсор, тобто програма, що дозволяє запис і відтворення музики.
 • Способи з’єднання:

 • USB-роз’єм;
 • MIDI-роз’єм круглої форми, 5-контактний.
 • Підключення через USB-роз’єм

  Цей вид підключення універсальний, тому що USB-порт є на будь-якому сучасному комп’ютері.
  Здійснюється він за допомогою стандартного USB-кабелю типу AMBM. До синтезатору підключається квадратний штекер з двома скошеними кутами, до комп’ютера – довгастий прямокутний штекер. Програмні драйвера зазвичай входять в комплект з MIDI-клавіатурою або синтезатором, або доступні на сайті виробника. При USB-підключенні синтезатор підключається до комп’ютера лише перед запуском секвенсора. Якщо ж цього не зробити, то MIDI-порт, підключений до синтезатора, не буде розпізнаний в секвенсорі, і синтезатором не вдасться скористатися.

  Як підключити синтезатор через MIDI

  MIDI інтерфейс – найстаріший спосіб підключення більшості звукового обладнання. З’єднання здійснюється за допомогою MIDI кабелю через MIDI-вихід синтезатора і MIDI вхід комп’ютера.

  MIDI порт комп’ютера може бути 2-х видів:

 • трапецієподібної форми, суміщений з 15 – ю контактним Game портом звукової плати;
 • 5-контактний MIDI порт круглої форми.
 • Перший вид MIDI порта застарів. Для професійних звукових плат, автономного музичного обладнання, зовнішніх MIDI інтерфейсів найбільш характерне застосування круглих MIDI роз’ємів. Важливо запам’ятати, що до роз’єму синтезатора MIDI out потрібно підключати штекер MIDI in.

  При такому способі з’єднання синтезатор як пристрій в системі ніде не відображається. Відображатися буде лише стаціонарний MIDI порт, до нього можна підключати і MIDI клавіатуру, і будь-яке інше пристрій. Тому в програмі – секвенсорі саме цей MIDI порт і слід вибирати в якості вхідного. Хоча в сучасних програмах-секвенсорах вибирати MIDI порт в якості вхідного вручну, як правило, не доводиться, вони це роблять за замовчуванням.

  Драйверів для самого синтезатора при такому підключенні не потрібно. Драйвера необхідні лише для пристрою, до якого синтезатор підключений через MIDI порт, тобто для звукової плати або зовнішнього MIDI інтерфейсу.

  Для подачі сигналу на синтезатор, як правило, за допомогою перемикача режиму робіт, треба перевести синтезатор в режим MIDI. При підключенні MIDI клавіатури цього робити не потрібно.

  Підключення синтезатора до ноутбука

  Питання, як підключити синтезатор до ПК або ноутбука через USB-порт, якщо він забезпечений MIDI виходом, виникає часто.

  Завдання полягає в тому, щоб з’єднати два пристрої, які оснащені інтерфейсами різних типів. Для ноутбука не є характерним наявність MIDI-інтерфейсу, але завжди є USB порт. Щоб здійснити з’єднання, необхідно застосувати зовнішній MIDI інтерфейс.

  Це щось подібне перехідника USB – MIDI: з одного боку він буде підключений до ноутбука через USB-порт, а з іншого до MIDI виходу синтезатора. Обов’язково треба врахувати, що, як і синтезатор при USB-з’єднанні, USB-MIDI-інтерфейс до комп’ютера треба підключати тільки до запуску програми-секвенсора. Виключно в такому варіанті інтерфейс буде видно.

  Програмне забезпечення

  Це ще не всі поради про те, як підключити синтезатор. FL Studio – це програма, яка допоможе здійснити всі задумки музиканта. Вона має і драм машину, і синтезатор, і семпли, одним словом все, що потрібно для створення власних творів. Цей секвенсор забезпечує повний функціонал для створення музики і drum-loops, використовуючи внутрішнє мікшування і має розширену підтримку внутрішніх MIDI пристроїв.

  Створену композицію або петлю можна експортувати в MIDI файл, mp3 файл, wav. FruityLoops – це доріжковий секвенсор, в ньому створення музики здійснюється в Piano Roll і Step Sequencer, а потім відбувається складання у вікні Playlist. У цьому секвенсорі є досить багато ефектів в режимі реального часу і пристойний набір вже готових інструментів.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.