Як натягнути струни на гітару?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


 Як натягнути струни на гітару?

Справжнє майстерність гітариста оцінюється не тільки якісним відтворенням мелодій, а й умінням стежити за ним, і обслуговувати свій інструмент. Наша стаття допоможе початківцям музикантам і розповість, як міняти струни на гітарі.

Як зняти старі струни

Процедура заміни передбачає зняття старих струн і установку нових. Зняти їх можна декількома способами. Наприклад, відразу послабити всі старі струни і знімати їх по черзі. Це дозволяє рівномірно розподілити навантаження на гриф. Можна міняти одну за одною, спочатку знімаєте стару струну, а на її місце встановлюєте нову, і так з першої по шосту.

Нейлонові або металеві

Класична шестиструнна гітара має горизонтальне розташування колковою механіки і горизонтальні отвори в підставці (планка-струнотримач). Така гітара призначена, в основному, для нейлонових струн. Металеві рідко встановлюють на класичну гітару, так як потрібне посилення конструкції, інакше пошкоджень не уникнути. Тим не менш, матеріал істотно не впливає на те, як натягнути струни на гітару, просто будуть невеликі особливості при закріпленні в Струнотримач.

Розташування струн на колках гітари

Зручно працювати з інструментом, коли він лежить на горизонтальній поверхні, спираючись декою, а гриф злегка піднятий. Для роботи Вам знадобиться набір струн і гітара. Положення струн і кріплення їх на колках наступне. У правому ряду: ближній колок займає перша струна, середній – друга, дальній – третя. У лівому ряду: ближній – шоста, середній – п’ята, дальній – четверта. Це дозволяє заправленим струнах не заважати установці інших.

Установка нейлонових струн в підставці

Пропонуємо наступні рекомендації, як поміняти струни на гітарі. Починаємо з кріплення струни на підставці (тонка пластинка на корпусі гітари – струнотримач). Нейлонова струна не має спеціального хвостовика, як металева, тому закріпити її на підставці необхідно за допомогою вузла.

Вузол формується просто – необхідно просунути струну в отвір, обгортати хвіст з будь-якого боку основи та просмикуєте в петлю. У цій процедурі є невеликі секрети. Першу і другу струну необхідно закріпити надійніше, оскільки струни тонкі і слизькі. Для цього на кінці струни повинен бути вузлик, який при формуванні петлі буде заклініваться про крайнє ребро підставки гітари.

Кріплення струн на колках

Послідовність установки струн в колки не принципова. Для зручності починайте з першої по шосту. Головне, дотримуйте схему розміщення струн в колках. Струну тримаєте під натягом, щоб вузлик на підставці не ослаб. Вона протягується в отвір вала колка і вільним кінцем обертається навколо себе. Далі починаєте крутити кілки і накручувати струну. Вона повинна намотуватися на вал разом зі своїм хвостом. Перехлест самої струни і її хвоста закріплює її на валу. Досить 2 перехлестов.

Щоб не відбувалося сильного перекосу струн, після закріплення їх на валу колка, напрямок намотування має бути наступним. Перша і шоста струни до країв грифа, друга, третя, четверта і п’ята до центру грифа. Також треба стежити, щоб намотувати струни не упиралися в корпус грифа. Це правильна заміна струн на гітарі. Що залишилися довгі хвости струн краще видалити.

Вивчивши алгоритм процесу, як поставити струни на гітару, приступайте до практики. Всі ключові етапи необхідно провести з однієї струною, тільки потім переходити до наступної, інакше все заплутається, і Ви втратите час.

Необхідно ретельно встановлювати кожну струну на підставці і колках. Петлі і намотування повинні бути щільними і акуратними, це буде сприяти швидкому процесу настройки інструменту. Нові струни перший час буде тягнутися, тому процедура налаштування буде проходити поетапно.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.