Як грати “Собачий вальс”?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як грати \ 'Собачий вальс \'?

Напевно, не знайти на землі жодної людини, яка б не знала, що таке собачий вальс. Вважається, що його може зіграти мало не кожен житель нашої неосяжної батьківщини! А між тим, цей твір було колись написано великим польським композитором Фредеріком Шопеном для свого сина. І так уже склалося, що навіть той, хто нічого не розуміє в музиці, з гордою упевненістю може продемонструвати свої навички володіння клавішним інструментом на прикладі згаданого вище собачого вальсу. Грати на піаніно собачий вальс можете і ви, для цього не потрібно бути музичним генієм. Досить вивчити певні комбінації клавіш, і ви зможете дивувати своїх близьких.

Інструкція для вивчення собачого вальсу

 • Сідайте за інструмент так, щоб вам було зручно – руки лежать на клавішах, ноги знаходяться поряд з педалями. Щоб виконати собачий вальс, вам потрібно знайти першу і другу октави.
 • Програйте в голові цю мелодію. Ви побачите, що структура вальсу включає в себе дві пропозиції – запитання і відповідь. І кожне з цих пропозицій також має своє внутрішнє ділення. Взагалі грати цей вальс можна в будь-якій тональності і від будь-якої клавіші, але написаний він так, що виконують його виключно на чорних клавішах. І не забудьте, що раз це вальс, то виповнюється він в тридольному розмірі.
 • Виконання

  Отже, як грати собачий вальс? Давайте почнемо з першого речення. Мелодія першої музичної фрази звучатиме таким чином: спочатку виконуємо в другій октаві ре-дієз, до-дієз, після спускаємося до першій октаві – виконуємо фа-дієз, потім два рази зіграйте фа-дієз другої октави. Друга фраза в точності повторює першу.

  Третя фраза: також почнемо з другої октави – ре-дієз, до-дієз, потім в першій октаві натисніть фа-дієз, тепер знову фа-дієз у другій октаві, повертаємося на ре-дієз першої, і знову фа-дієз другої октави, після – до-дієз першої, і завершується перша фраза натисканням два рази фа Бекар у другій октаві. Програйте це кілька разів, щоб добре запам’ятати.

  Тепер переходимо до другого речення. Розберемо і його на фрази. Перша фраза: почнемо також у другій октаві – ре-дієз, до-дієз, потім зіграйте в першій до-дієз, а після два рази фа бекар другої октави.

  Друга фраза, також як і в першому реченні в точності повторює першу фразу.

  Третю фразу потрібно зіграти ось так: починаємо традиційно в другій октаві ре-дієз, до-дієз, тепер знову в першій октаві до-дієз, далі – фа бекар другої октави, ре-дієз першої октави, фа другої октави, фа -дієз першої октави, а в ув’язненні зіграйте два рази фа-дієз другої октави. Теж програйте все це кілька разів, щоб запам’ятати.

  Вам слід потренуватися, щоб довести гру до автоматизму. Грайте у різних темпах однією або двома руками. Щоб відчути, що це вальс, можете навіть подумки потанцювати під музику. Коли ви перестанете запинатися, можете грати на синтезаторі собачий вальс або на піаніно, кому як подобається, для ваших друзів!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.