Як грати медіатором?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Як грати медіатором?

Для багатьох початківців і цілком досвідчених гітаристів найчастіше незрозуміло, як грати на гітарі медіатором і досить важко асоціювати гру з медіатором саме в розрізі збільшення спектру програються мелодій і підвищення рівня свого професіоналізму як музиканта. Більшість з музикантів міцно ототожнюють гру з медіатором як нудну і не дуже привабливу необхідність нескінченно програвати гами з різними аплікатури, виконувати складні і одноманітні гітарні вправи. Всі разом представляється творчій людині, як нудне, нудне і марне заняття. Так, як грати медіатором?

Рішення даної проблеми цілком актуально: як поєднати підвищення рівня своєї музичної техніки і монотонне заучування гам і нот? Розглянемо, як правильно грати медіатором. Звернемося до двох універсальним принципам, придатними для професіонала будь-якого рівня і для будь-якого типу навчання на гітарі. Вони не так складні – це поступовість і збереження живого інтересу. Зрозуміло, що будь-яке навчання починається з малого, потім, розвиваючись і рухаючись поступово, можливо домогтися найкращих результатів, без зусилля над собою. Важливо використовувати теоретичні та практичні засади навчання грі на гітарі з медіатором. Як грати на гітарі медіатором? Давайте поговоримо більш докладно.

Вибираємо правильне положення для медіатора

Головне призначення медіатора – защипування гітарних струн. Медіатор – це звичайна невелика пластинка різної форми і розмірів. Медіатори можуть бути виготовлені з різних матеріалів – це натуральна кістка, дерево, будь-які види пластмас і навіть метал. Товщина медіатора може бути від 0,3 до 3 мм. Примітно, що саме від товщини медіатора змінюється тембр извлекаемого на гітарі звуку. Більш товсті медіатори використовуються при виконанні сольних партій і рифів, коли потрібно додатково підкреслити виразність звуку гітари. Тонкі медіатори використовують для виконання більш простих, аккомпанирующих гітарних партій. Якщо ваша гітара акустична, то рекомендується використовувати два медіатора – товстий і тонкий, в залежності від виконуваної композиції: тонкий – при взятті акордів, товстий – при виконанні партій соло.

Цікаво, що розмір медіатора не впливає звук і сила звучання взагалі, але грати зручніше медіатором невеликого розміру, при цьому можливо домогтися збільшення швидкості гри на гітарі. Природно, що для відмінної гри абсолютно не важливий колір медіатора, це справа тільки вашого смаку і переваг. Те ж саме відноситься і до форми медіатора, так як кожен вибирає найбільш зручну для себе модель.

Правильне положення медіатора – важлива умова відмінною і комфортної гри на гітарі. Зверніть увагу, що площина медіатора повинна бути обов’язково паралельна струнах, можливо під невеликим кутом. Затискаємо медіатор між вказівним і великим пальцем правої руки (або лівої). Не потрібно докладати зусиль для його стиснення, кисть повинна бути вільна, але й тримати медіатор треба впевнено і міцно. Головний критерій правильної постановки медіатора – зручність і відмінну якість звуку.

Глушіння струн

Існують два основних способи глушіння струн. Це основна вправа, перед тим, як навчитися грати медіатором.

Перший спосіб використовується, коли робота медіатора заснована на ритмічних ударах знизу вгору. У такому випадку медіатор стосується самої струни, потім вже йде вказівний палець і ніготь того пальця. Від того, як сильно ви зачіпаєте струну, залежить остаточний ефект глушіння, чим сильніше ви її притискаєте, тим виражено звук і переходи.

Використовуючи другий спосіб, медіатор проводить удари по струнах як знизу, так і зверху. При цьому вказівний палець не виконує ефект глушіння, а працює відразу з медіатором, б’ючи по струнах.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.