Чи є у мене слух?

Опубликовал admin | Розваги | середа 20 березня 2013 21:15


Чи є у мене слух?

Часто ми задаємо собі питання: «Чи є у мене слух»? Заглядаючи в блакитні екрани телевізорів, ми бачимо різноманітні вокальні конкурси. І іноді переможці цих конкурсів не мають навіть музичної освіти, просто у них є слух і голос, а інше додається.

Зазвичай вважають бездарними музично тих людей, які не можуть відрізнити фальшиву ноту від справжньої. Тих, хто не може підібрати мелодію на слух. Найперше, Напійте яку мелодію на диктофон і попросіть прослухати пару друзів. Ваші друзі повинні бути гранично чесними. Якщо вони скажуть, що ви «не потрапляєте» в ноти, то швидше за все у вас немає слуху. Але це не біда. Пам’ятайте, що слух завжди можна розвинути.

Наступний крок – це піти до професіонала. Ця людина повинна сам співати і грати. Саме він може дати вам перші відповіді на питання і допомогти зрозуміти, над чим саме потрібно працювати, що б розвинути слух.

Велика проблема в тому, що слух потрібен для того, щоб грати на музичних інструментах. Вам просто необхідно буде чути, де ви граєте правильно, а де помиляєтеся.

Визначаємо, чи є слух

На сьогоднішній момент існує кілька способів перевірити, чи є музичний слух чи ні.

 • Попросіть людини, яка вміє грати на фортепіано, зіграти вам одну ноту. При цьому ви не бачите, яку саме клавішу грав чоловік. Запам’ятайте на слух цю ноту. Після самостійно натискаючи клавіші фортепіано, відшукайте цю клавішу. Якщо у вас вийшло відшукати ту ж саму ноту, значить, у вас є слух.
 • Як перевірити чи є слух у дитини? У дітей перевіряють наявність слуху за допомогою грюкання в долоні. Прогавила мелодію в долоні, тільки не найпростішу, і попросіть дитину її повторити.
 • Візьміть у руки олівець чи ручку. Ваш знайомий повинен вистукувати будь ритм з інтервалом від п’яти до восьми секунд. Ви повинні повторити цей ритм з великою точністю. Паузи і тривалість повинні бути такими ж.
 • Як дізнатись чи слух, більш точним способом?

  Якщо ви вже можете самі грати на фортепіано, то вам підійде «музична контрольна». Вам грають по черзі один звук за іншим в тій октаві, де вам зручно співати. А ви повинні «потрапити» в унісон тим звукам, які чуєте.

  Після завдань, які описані вище, ви можете ускладнити собі завдання. Вам грають ноти, а ви повинні їх записувати в нотний зошит. Це найбільш чіткий спосіб визначити ступінь розвиненості вашого слуху. Але не переживайте, з часом у вашій зошити не буде жодної помилки.

  Найголовніше – не турбуватися, чи є музичний слух зараз у вас не ідеальний.

  Завжди займайтеся над своїм удосконаленням. Ви завжди повинні пам’ятати, що майже всі зірки вокалу розвивали свої здібності довгим і наполегливою працею.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.