Що краще ТОВ або ІП?

Опубликовал admin | Робота | середа 20 березня 2013 20:41


Кожна людина, яка хоче почати займатися бізнесом, стоїть перед вибором форми власності майбутнього підприємства, і вирішує, що краще – ТОВ або ІП.
У обох видів підприємства є свої плюси, є мінуси.

У цій статті ми розглянемо всі етапи роботи підприємств, всі вигоди і негативні сторони ІП та ТОВ.

 • Відкриття підприємства. Ви оформляєте пакет документів, і несете його в податкову інспекцію. У цьому пакеті лежить ваша квитанція про оплату держмита за відкриття підприємства. За ІП ви віддасте 800 рублів, за ТОВ – 4000 рублів. Якщо ви не хочете самі ходити по інстанціях, щоб відкрити підприємство, то ви наймаєте юриста для цих цілей. Його послуги тут так само рознятся за ціною, за ІП ви віддасте 2000, за ТОВ – майже 8000. У разі відкриття ТОВ вам доведеться реєструвати ще й Статут підприємства. Враховуйте це, коли вирішуєте, що краще ТОВ або ІП.
 • Перед подачею документів треба буде піти в банк і відкрити рахунок, на який треба покласти статутний капітал не менше 10 тисяч рублів. Довідку про це треба прикласти до документів на відкриття ТОВ. При відкритті ІП ніякого Статуту і капіталу не потрібно. Раніше в обов’язкової документації при відкритті ТОВ був ще і Установчий договір. На даний момент він скасований, але в багатьох фірмах він ще залишився в наявності. Що визначає Статут? Там вказується склад засновників, їх дані паспорта, адреси, телефони, і частки в капіталі. Ці частки в процентному вираженні потрібні будуть потім, коли засновники почнуть ділити майно або дивіденди.
 • Біля витоків ТОВ можуть стояти кілька людей, ІП відкриває один підприємець. Уявімо ситуацію, що дві людини вирішили займатися разом бізнесом. У разі створення ТОВ вони мають чітке розуміння, хто і чим володіє. Якщо вони створили ІП, і використовували дані одного з них, то при розставанні юридично довести права на майно другого абсолютно неможливо. Якщо відносини хороші, то все буде чесно, а якщо ні – друга людина залишиться ні з чим. Саме це вирішальне обставина з спорі, що краще ТОВ або ІП.
 • Весь прибуток, отриманий в ІП, може бути тут же витрачена власниками. Прибуток від діяльності ТОВ витрачати на себе не можна. Її можна пустити тільки на закупівлю сировини, зарплату працівників, розвиток виробництва. В кінці року збори засновників може постановити виплатити учасникам ТОВ прибуток у вигляді дивідендів. Це, також, шлях до отримання реальних грошей, але вже не в ТОВ, а в ЗАТ (акціонерному товаристві).
 • Якщо підприємство зазнає збитків і його визнають неплатоспроможним (банкрутом), то ТОВ може з легкістю виплутатися з цієї історії, пройшовши процедуру банкрутства, яка дозволяє зберегти підприємство. Якщо ж банкрутує ІП, то судові пристави накладають арешт на будь-яке майно ІП-шника, і гасять їм борги від діяльності підприємства. А от штрафи при виникненні адміністративної відповідальності набагато нижче для ІП, для ТОВ вони деколи в десятки разів більше.
 • ТОВ повинно при реєстрації вказати свою адресу – місцезнаходження орендованого ним нежитлового приміщення. А ІП достатньо вказати адресу проживання підприємця. ТОВ реєструється за місцем знаходження (там, де працює), а ІП – за місцем проживання господаря бізнесу.
 • Підприємства починають працювати. Виникає питання у ІП або ТОВ, що краще зробити, щоб вести грамотний облік. У ІП може бути одна людина і працівником, і господарем. Ведеться тільки книга витрат і доходів. У ТОВ обов’язково в штаті повинен бути генеральний директор і бухгалтер. Вони повинні отримувати заробітну плату відповідно до штатного розкладу. ТОВ здає в податкову велику звітність. І ІП та ТОВ зобов’язані відповідно до податковим кодексом зобов’язані зберігати первинний облікові документи протягом 4 років.
 • Якщо ви хочете отримувати великі державні замовлення, то вам необхідно ООО, з ІП-шниками великі підприємства не працюють.
 • Вибираючи, що краще ІП або ТОВ, не забудьте, що, відкриваючи ІП, про це вашому кроці стане відомо, прізвище адже не приховаєш. У випадку з ТОВ її будуть знати тільки юристи і фахівець податкової. Це невеликий фактор, але для деяких він буває важливим.
 • Так само про відмінності ІП від ТОВ читайте у статті «Чим ІП відрізняється від ТОВ?».


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.