потрібен касовий чек?

Опубликовал admin | Робота | середа 20 березня 2013 20:41


Чи потрібен касовий чек?

Неможливо уявити наше сучасне суспільство без всіляких покупок. І не важливо, чи збираєтеся Ви йти в магазин за продуктами або хочете купувати дорогу побутову техніку – продавець повинен буде видати вам чек. Чек – це основний документ, який засвідчує факт купівлі або продажу товару, або надання послуг. Але поняття чека не завжди означає, що це той касовий чек, який видають у магазині. У яких випадках потрібен касовий чек? Розглянемо докладніше.

Поняття касовий чек

Касові чеки бувають двох різновидів: товарний і касовий. Касовий (він же, фіскальний) чек видається, коли Ви купуєте товар. Його пробивають на касі. Потрібен касовий чек для того, щоб підтвердити факт покупки на певну суму.

Касовий чек є звітним документом лише формально, що не можна сказати про товарному чеку. Товарно-касовий – спеціальний бланк, який заповнюється вручну. Він має дані про місце, де проводилася купівля, сорти (артикулу) виробу, дати продажу, ціни, прізвища та підпису продавця. Відзначимо, що товарний чек недійсний без касового чека. Часто товарний чек може замінюватися товарною накладною. Товарний чек не потрібно фізичним особам. Виключеннями є випадки продажу технічно складних товарів та інших непродовольчих товарів, в яких Ви виявили дефект, у період гарантійного строку. Вони можуть бути повернені назад у магазин.

Касовий чек для ІП і організацій

Чи зобов’язаний ІП видавати касовий чек? І чи потрібен касовий чек для ІП? Це залежить від системи оподаткування ІП. Для ІП – платників ЕНВД скасували наявність касового апарату, у відповідність до ФЗ № 54 “Про застосування контрольно-касової техніки при здійсненні готівкових грошових розрахунків і (або) розрахунків з використанням платіжних карт”.

Індивідуальний підприємець і організації самі можуть вирішити, припинити використовувати ККМ при ЕНВД або продовжувати використовувати ККМ. Даний закон вказує на право відмовитися від касової техніки, а не обов’язок. Відповідно до закону, ІП та організації можуть не користуватися ККТ, у випадках:

 • При видачі, на вимогу покупця, документа (квитанції, товарного чека), що підтверджує безпосередньо прийом грошових коштів за даний товар.
 • Надання послуг населенню, при яких видаються бланки суворої звітності.
 • При торгівлі на ринках, торгівля чайної продукцією у вагонах, торгівлі з цистерн, торгівлі газетами, лотерейними квитками, розносної торгівлі.
 • Коли відбувається продаж проїзних квитків для проїзду в громадському міському транспорті.
 • Забезпечення харчуванням учнів, працівників навчальних закладів, під час занять і т.д.
 • Таким чином, для ІП з ЕНВД достатньо товарного чека, так як ІП вправі здійснювати свою діяльність без касового апарату, тільки ведучи бухгалтерську зошит.

  Якщо юридична особа купує товар, то товарний чек потрібен для проведення витрат по бухгалтерії. Тоді разом з касовим чеком виписується і товарний чек для бухгалтерської звітності.

  З вищезазначеного випливає, що якщо ТОВ на ЕНВД, то касовим апаратом може не використовуватися, але на вимогу покупців повинні видавати товарні чеки з необхідними реквізитами.

  Організації (виключаючи, кредитні організації) та ІП, які застосовують платіжний термінал (банкомат), зобов’язані:

 • використовувати ККТ разом з платіжним терміналом, банкоматом;
 • реєструвати застосовувану ККТ в податкових органах;
 • користуватися контрольно-касової технікою у фіскальному режимі;
 • при здійсненні грошових розрахунків (готівкових) видавати клієнтам касовий чек, який видрукуваний платіжним терміналом, банкоматом.
 • Кредитні організації, в свою чергу, зобов’язані застосовувати ККТ, яка зобов’язана бути оснащена захистом, у разі несанкціонованого доступу програмними продуктами.

  Таким чином, ми дізналися, в яких випадках потрібен касовий чек, а в яких, достатньо буде лише товарного чека.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.