Фактори туризму

Опубликовал admin | Робота | середа 20 березня 2013 20:41


Фактори туризму

Туризм є одним з важливих джерел доходу будь-якої держави, саме тому його розвитку намагаються приділяти увагу всі розвинені країни світу. Крім того, ступінь розвитку туризму безпосередньо показує ступінь розвитку економіки країни. А про культурний і пізнавальному аспекті подорожей і взагалі можна не говорити. У даній статті розглянемо, які існують фактори розвитку туризму, і вплив яких з них більш виражено в Росії.

Всі фактори умовно поділяють на дві великі групи:

 • Статичні, тобто такі, значення яких не змінюється з часом. Наприклад, природно-кліматичний і культурно-історичний фактори, разом визначають рекреаційний ресурс країни.
 • Динамічні, до яких відносяться фактори, що мають тенденцію до мінливості. Наприклад, матеріально-технічний, політичний, фінансово-економічний і соціально-демографічний фактори.
 • Привабливими для туристів природно-кліматичними факторами є різноманітність ландшафтів, велика кількість заток, бухт і морських пляжів і низка інших ресурсів. Серед культурно-історичних чинників туристів можуть зацікавити пам’ятники архітектури та історії, високорозвинена духовна і матеріальна культури, культурні зв’язки і різноманітність народностей і конфесій всередині населення.

  Динамічні чинники

  Динамічні фактори туризму в основному визначаються політичною ситуацією в країні. Будь-які кризи – це наслідки невірно побудованої політики в державі. Окремо варто відзначити політику в країні з питання туризму та міжрегіональних зв’язків. Вона може сильно різнитися від повного втручання, коли весь туризм перебуває в руках держави, до малого втручання, повністю дозволяючого конкурентну діяльність приватного сектора в галузі туризму.

  До фінансово-економічних факторів належать економічна ситуація в державі, рівень життя населення, ціни на споживчі товари, фінансова забезпеченість турист%
  D0? Ческой діяльності та економічна стабільність в цілому

  Під соціально-демографічними факторами розуміють вік і зайнятість населення, рівень його освіти і культури, кількість самотніх людей і бездітних пар, рівень урбанізації.

  Матеріально-технічні фактори визначають можливість створення індустрії туризму, наявність місць розміщення, розвиненість транспорту, торгівлі та громадського харчування.

  Основні напрямки туризму в Росії

  Всі розглянуті вище фактори, що впливають на туризм, так чи інакше зіграли свою роль у становленні туристичної індустрії в нашій країні.

  Туристична індустрія пройшла через ряд етапів розвитку, що призвели її від перших подорожей, які відбувалися найчастіше з пізнавальними, релігійними та політичними цілями, до сучасного стану, що характеризується розвиненою мережею турагенств і суміжних підприємств, які забезпечують зручність і комфорт подорожей.

  На сьогоднішній день в нашій країні сформувалися певні, найбільш привабливі, туристичні напрямки. До них відносяться:

 • відпочинок на узбережжях південних морів (курорти Краснодарського краю)
 • культурно-історичні тури по «Золотому кільцю», що складається з древніх міст Європейської території Росії
 • спортивно-екологічний туризм (рибалка, полювання), поширений повсюдно
 • круїзи по великих річках (Олені, Волзі, Єнісею, Іртишу)
 • круїзи по морю на Далекому Сході
 • зимовий гірський і водний туризм (Кавказ, Карелія, Алтай, Архангельська область, Камчатка)
 • Розвиток туризму в Росії

  Основні фактори, що впливають на розвиток туризму в Росії, це фактори матеріально-технічної забезпеченості. Розглянемо, яким чином вони проявляються в туризмі в нашій країні. Для цього введемо поняття підприємств туризму.

  Підприємства туризму – це організації, що забезпечують можливість здійснення подорожей та їх комфортабельність. До них відносяться:

 • туристичні агентства та туристичні оператори
 • авіакомпанії
 • залізничний транспорт
 • готелю
 • підприємства громадського харчування
 • екскурсійні підприємства й гіди
 • І ряд інших підприємств.

  Туристичні оператори створюють продукт, призначений для групового туризму, простіше кажучи, формують програму туру, а турагенти продають готові тури кінцевому споживачеві, тобто туристу.

  Невід’ємною і важливою частиною кожного туру є розміщення. Для цього існують готелі, пансіонати, мотелі, будинки відпочинку та інші підприємства.

  Іншою важливою складовою турів є харчування, яке реалізується через відповідні підприємства: ресторани, кафе, їдальні та інші.

  Жодне подорож не обходиться без транспортних підприємств. Це і авіакомпанії, що доставляють туристів до місця відпочинку, і наземний транспорт, що дозволяє організувати екскурсії, а також водний транспорт, що забезпечує прогулянки і круїзи.

  Тури рідко обходяться без культурної програми, що включає в себе екскурсії, які здійснюють організації чи приватні гіди.

  Будь-який турист, так чи інакше, хотів би розважитися, тому до підприємств туризму відносяться також кінотеатри, клуби, зали з ігровими автоматами, аквапарки та інші підприємства індустрії розваг.

  Даний список не є повним, але дає уявлення про те, що відноситься до підприємств туризму.

  Всі курорти в Росії так чи інакше розвивають підприємства туризму. Але проблеми все ще залишаються, наприклад, проблема транспортної доступності багатьох рекреаційних ресурсів. Вона впливає не тільки на внутрішній, але і на міжнародний туризм.

  Фактори розвитку міжнародного туризму в Росії на сьогоднішній день в основному зводяться до політичних і економічних, оскільки країна тільки виходить з кризи, міжнародний туризм переживає важкі часи. Однак уряд активно розвиває матеріально-технічну базу, щоб нівелювати вплив негативних факторів і залучити як іноземних туристів, так і інвесторів в туристичну індустрію Росії.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.