Чи потрібна ліцензія на пиво?

Опубликовал admin | Робота | середа 20 березня 2013 20:41


Чи потрібна ліцензія на пиво?

У відповідності з тим, що пиво має тепер офіційний статус напою алкогольного, то і продаватися вона буде з початку січня 2013 року з акцизу. Багато підприємців сильно стурбовані питаннями про те, чи потрібна ліцензія на пиво, як вести облік продажів, яку площу повинна мати торговельне приміщення та інше. Але про все по порядку.

  • Ліцензія на торгівлю пивом. Починаючи з 2013 року для оптової та роздрібної реалізації пива ліцензія не потрібна. Таке прямо зазначено в пункті першому статті 18 З-ну № 171-ФЗ.
  • Обмеження по площі. На даний момент продаж пива не має обмежень по площі. Тільки у випадку торгівлі (крім пива) іншими спиртними напоями, починаючи з липня місяці 2012 року потрібно дотримуватися певні умови.
  • Де можна здійснювати реалізацію пива? У законі РФ визначено, що після 01.01.2013 р. торгівлю пивом можна вести тільки в стаціонарно встановлених торговельних об’єктах, виключаючи організації, що займаються громадським харчуванням. Крім цього, слід ознайомитися з переліком місць, де заборонено продаж різних алкогольних напоїв, включаючи і пиво (будь-якого виду).
  • Коли можна реалізовувати пиво? З початку 2013 року роздрібна торгівля будь-якого роду пива, включаючи слабоалкогольне, в часовому проміжку з 23.00 до 8.00 категорично заборонена на законодавчому рівні (про це свідчить п. 5 з статті 16 З-ну № 171-ФЗ).
  • Хто має право торгувати пивом? Індивідуальні підприємці та організації мають право вести діяльність по реалізації в роздріб пива. Щодо оптової торгівлі будь-якого пива, можна ствердно заявити, що вона дозволена виключно юридичним особам. Це встановлено і закріплено першим пунктом ст. 11 З-ну № 171-ФЗ, що діє з 2011 року.
  • Штрафи за порушення. З 2013 року торгівля пивом (будь-яким) без використання контрольно-касового апарата стане причиною адміністративного штрафу. Для організацій його розмір дорівнює 30-40 тисяч рублів. Підприємцям або посадовою особи сума штрафу відповідає 3-4 тисячі рублів, для російських громадян – 1,5-2 тисячі рублів. За реалізацію пива в неналежному місці, або в не той час штраф дорівнює 30-40 тисяч рублів для організацій. Індивідуальним підприємцям або посадовою особи сума штрафу дорівнює 3-4 тисячі рублів. Окрім цього, пиво може бути конфісковане. Якщо «пивна» декларація буде подана несвоєчасно, то, згідно зі ст. 14.19 КоАП РФ штраф буде рівний: для організацій – 70-80 тисяч рублів. Приватним підприємцям та посадовим особи сума штрафу відповідає 3-4 тисячі рублів.
  • Примітка: щоб уникнути штрафів користуйтеся сервісом «Алкодекларація.Контур».

    За продаж в роздріб пива неповнолітнім штраф для організацій відповідає 80-100 тисяч рублів. Індивідуальним підприємцям та посадовим особи сума штрафу дорівнює 10-20 тисяч рублів, а для російських громадян – 3-5 тисяч рублів.

    Висновок: Коли здійснюється продаж пива потрібна ліцензія питання не встає. Ліцензія на продаж будь-якого пива не потрібна.


    Прокоментуй! »

    Ще не має коментарів..

    Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

    Оставьте комментарий

    You must be logged in to post a comment.