Як зрозуміти життя?

Опубликовал admin | Психологія | середа 20 березня 2013 20:53


Як зрозуміти життя?

Протягом життя, кожен з нас обов’язково приходить до одного і того ж відповіді на це питання, як зрозуміти сенс життя? Коли це осяяння станеться? У глибокій Чи старості, або в зрілому віці, коли ти ще молодий і повний сил і здатний застосувати отримане знання на практиці. Чим раніше – тим, зрозуміло краще.

Хто ми

Як тільки людина навчилася передавати інформацію своїм нащадкам за допомогою писемності, саме перше, що він записав – це відповіді на вічні питання: хто ми, навіщо ми живемо і як зрозуміти життя. Але без певного рівня знань: про себе, про навколишній світ, ці відповіді марні.

Хто ми? Біологічно, ми люди, по суті своїй – тварини, ссавці, вищі примати. Як у будь-якого живого організму, у людини зберігається прагнення реалізовувати чотири основні, базові, потреби. Перерахуємо їх у послідовності важливості для людського життя:

 • Потреба в харчуванні;
 • Потреба в теплі (у безпеці);
 • Потреба в розмноженні;
 • Потреба в домінуванні.
 • Саме в такій послідовності людина прагне їх задовольняти, все своє життя. Якщо нам холодно, і ми хочемо їсти – ми точно не будемо хотіти сексу. І вже точно нам буде все одно, як прокоментували нашу фотографію в контакті.

  Перший і найважливіший сенс життя – постійно задовольняти всі чотири наші базові потреби. Зазвичай до міркувань про безглуздість нашого існування ми приходимо, коли перші три потреби ми задовольнили, а в четвертій щось не вийшло. У цьому і тільки в цьому випадку людина схильна до депресій і самобичування. Так як з першими трьома все зрозуміло, як їх задовольняти, давайте докладно зупинимося на четвертій – потреби домінувати.

  Людина – виключно соціальна істота. Опинившись на самоті, людина дуже швидко сходить з розуму і гине. Нам життєво необхідне спілкування, для того щоб отримувати щоденну порцію визнання власної винятковості. Ось такий невеликий парадокс. Усвідомлення власної унікальності та переваги над іншими людьми – це і є потреба в домінуванні. Виникла вона за мільйони років еволюції, завдяки, все того ж закону еволюції – потомство залишить тільки кращий.

  Тому, простіше кажучи, потреба домінувати – це стати «самим-самим кращим» в будь-якій діяльності. Тим більше що в сучасному світі вона дуже обширна. Фізична, розумова, творча, будь-який вид діяльності, в якому поряд з вами не зможе зрівнятися ніхто. Це гарантує вам заробляння грошей, а гроші – в свою чергу, гарантують вам задоволення перших трьох базових потреб.

  Хто зрозумів життя – той не поспішає

  Тут дуже важливо розуміти, що самі по собі, гроші не є сенсом життя. Сенс, як ми говорили вище – стати «самим-самим». І доводити це необхідно щодня. Другий, фундаментальний механізм нашого існування, після необхідності задоволення базових потреб, це той шлях перетворення в «самого-самого». Усе наше життя нас ведуть вперед тільки чотири емоції:

 • Інтерес
 • Радість
 • Гнів
 • Страх
 • Тільки щоденні емоції інтересу й радості роблять людину щасливою. Тому не можна один раз піднятися на Еверест, а потім сподіватися, що все життя будеш відчувати радість від однієї перемоги. Інтерес викликає тільки улюблена справа (улюблене – це те, яке найкраще виходить), а радість викликає тільки стан перемоги (у тому числі, наприклад, перемоги в любові).

  Гнів є найсильнішою емоцією, вона використовується людиною для досягнення перемоги будь-якою ціною. Якщо страх сильніше гніву – це говорить про ваш неправильному розвитку. Страх і біль – це всього лише маленький обмежувач, що оберігає наше життя від необдуманих експериментів (щоб ми не совали руки у вогонь або не ходили по краю прірви). Гнів розвинений сильніше, тому що якщо раптом тварина опиняється в центрі лісової пожежі, його не паралізує страх, щоб воно покірно згоріло, а захльостує гнів і воно біжить крізь вогонь не відчуваючи болю.

  Тому, щоб зрозуміти відповідь на питання – як зрозуміти сенс життя, потрібно просто-напросто відповісти собі на інші питання: «як я можу зробити так, щоб відчувати емоції інтересу й радості кожен день?», «що виходить у мене краще всього і доставляє мені ці емоції? ». І зрозумівши, який рід діяльності вам підходить за цим параметром – просто займатися ним. Це і є життя. Її сенс – в щасті.

  А щастя – воно не в кінці шляху. Щастя – це і є шлях.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.