Як зробити правильний вибір?

Опубликовал admin | Психологія | середа 20 березня 2013 20:53


Як зробити правильний вибір?

Все наше життя складається з низки рішень і наслідків, які з них випливають. Деякі рішення люди приймають швидко і автоматично. Інші – ті, які ми вважаємо доленосними (де працювати, куди піти вчитися, де і з ким жити і т.д.), даються нам нелегко. А деколи, нездатність прийняти важливе рішення стає гальмом для подальшого прогресу. І питання про те, як зробити правильний вибір виникає у всіх людей без винятків. Отже, як навчитися ефективно і швидко приймати правильні рішення.

Правила по прийняттю правильного рішення

 • Потрібно почати з відмови від помилкової важливості чого-небудь. По справжньому важливих речей у житті небагато. Але, на жаль, люди це розуміють тільки в критичних ситуаціях. Ми дуже часто надаємо величезне значення, насправді несуттєвим речам, так би мовити, «робимо з мухи слона». І якщо ви збираєтеся прийняти «важке» рішення, то подумайте, чи дійсно воно насправді доленосне, як це вам здається на перший погляд.
 • Слід визначити свої цінності і пріоритети, тобто визначите, що для вас дійсно важливо в житті. І, приймаючи важливе рішення, обов’язково звірте його зі своїми цінностями, і якщо результат вашого рішення не збігається з тим, що для вас дійсно важливо, то краще всього відмовтеся від цього варіанту. Бо якщо ви бачите у своєму рішенні явні вигоди в найближчому майбутньому, то в перспективі це принесе вам тільки шкода.
 • У вирішенні питання, як зробити вибір правильно, допомагає одне правило: хто володіє інформацією, той і володіє світом. Набагато простіше приймати правильне рішення, якщо у вас буде максимум потрібної інформації. Постарайтеся заволодіти фактами, які мають і пряме і непряме відношення до ситуації. До речі, одним із варіантів пояснення феномена інтуїції вважається припущення про те, що це явище не зовнішнє, а підсвідомий вибір з урахуванням безлічі різних фактів, які мають відношення до даного питання.
 • Структуруйте інформацію. Спробуйте чітко визначити всі можливі варіанти розвитку подій, оцініть їх недоліки та переваги. Не полінуйтеся сісти і написати на папері всі варіанти – вашій свідомості набагато простіше буде приймати рішення на основі структурованої інформації.
 • Основна проблема при прийнятті дуже важливих рішень – страх: «а що ж буде, якщо я прийму неправильне рішення».
  Страх буде існувати до тих пір, поки вся інформація в голові буде не впорядкована. Люди бояться невідомості, а тому емоції дуже заважають раціонально проаналізувати ситуацію і вибрати найкращий варіант. Тому, якщо ви відчули, що вам страшно, негайно переглянете попередні два пункти (збір інформації, і її структурування).
 • Якщо ж аналіз інформації вам не допоміг, то прислухайтеся до голосу своєї інтуїції: розслабтеся, закрийте очі і подумки прокручуючи в голові наслідки кожного з варіантів – проживіть ці потенційно можливі обставини та виберіть, який варіант вам здається найбільш вірним.
 • Ні в якому разі не приймайте рішення в стресовому стані, будь то роздратування, гнів або навпаки, радісний підйом. Сильні емоції – це дуже поганий порадник.
 • Радьтеся, але приймати рішення краще самостійно. Можете запитати рада у своєї дівчини щоб зробити правильний вибір, або у своїх близьких, адже вони знають вас краще за всіх. Але пам’ятайте, що ми несемо відповідальність за будь прийняте рішення, і жити з наслідками зробленого вибору належить нам, тому не потрібно звалювати відповідальність за вибране рішення на чужі плечі.

 • Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.