Як заспокоїти людину?

Опубликовал admin | Психологія | середа 20 березня 2013 20:53


Як заспокоїти людину?

У нашому житті трапляються різні неприємні і навіть трагічні ситуації. А людина, в першу чергу, – соціальна істота. Тому підтримку простіше і доступніше всього знайти в своєму оточенні. Інший раз руки опускаються від того, що неясно, що зробити, як допомогти людині. Психологи говорять про те, що коли людина перебуває в якомусь зміненому емоційному стані, спочатку треба його заспокоїти. Отже, як заспокоїти людину?

Для того, щоб допомогти людині заспокоїтися, важливо дотримуватися наступних правил:

 • Не потрібно бути нав’язливим. Якщо ви бачите, що людині потрібно заспокоїтися, не варто негайно кидатися і допомагати йому. Коли йому потрібно ваша допомога, ви самі це помітите.
 • Не потрібно тиснути на людину. Постарайтеся бути як можна обережніше, коли запитуєте його про неприємності, адже стан можна посилити зайвим впливом.
 • Не потрібно вчити і давати настанови. Людина сама знає, що і як йому буде краще. Ваші поради не повинні носити характер повчань.
 • Не можна порівнювати проблему людини з іншими. У кожного з нас свої особливості і характер. Якщо для когось проблема здається дрібницею, то для іншого вона може бути кінцем світу.
 • Як заспокоїти людину у важкій ситуації

  Отже, якщо людина не знаходиться в стані емоційного вибуху і готовий до розмови, можна заспокоїти його наступним способом:

 • Попросіть людину розповісти про те, що трапилося. Важливо слухати його уважно і не перебивати. Мовчати не можна, тому кивайте головою, вставляйте рідкісні слова в діалог. Якщо розмова не йде, задавайте уточнюючі питання.
 • Проявляйте терпіння і стійкість. Не можна ображатися на людину, якщо він буде грубити, сваритися, навіть ображати вас. Важливо розуміти, що всі емоції спрямовані не на вас, а на проблему.
 • Дайте людині стільки часу, скільки йому буде потрібно. Ні в якому разі не можна квапити оповідача.
 • Запитайте його про те, чим ви можете допомогти йому. Не потрібно відразу ж пропонувати своїх варіантів, іноді людина сама попросить вас що-небудь зробити.
 • Спробуйте підтримати людину. Деяким потрібно дружнє обійми, іншим потрібно прогулянка на відкритому повітрі. Підтримайте його, як зможете.
 • Як заспокоїти людину в екстремальній ситуації

  Якщо трапилася екстремальна ситуація, а фахівців, які можуть допомогти, немає, то заспокоїти людину доведеться самостійно. Бувають два типи реакцій в стресових умовах – емоційна буря (коли людина гостро реагує, кричить, лається, плаче і т.п.) і емоційний ступор (коли людина нічого не може сказати; дивиться в одну точку; не йде на контакт). < / p>

  Якщо він кричить і лається, вам потрібно емоційно говорити з ним до тих пір, поки людина не втомиться. Іноді можна міцно обійняти людини і тримати його до тих пір, поки він не перестане гостро реагувати. Лише потім намагатися заспокоїти так, як це було описано вище.

  Якщо людина перебуває в стані ступору, то потрібно «оживити» його. Для цього можна потрясти його за плечі, полити холодною водою, щіпнуть. І лише потім заспокоювати.

  Для багатьох людей виникає трудність у тому, як заспокоїти людину словами. Психологи радять, що потрібно ретельно стежити за тим, що ви говорите. Причому, стежити треба і за словами і за емоціями. Не можна лаятися і злитися на людину. Говорити потрібно конкретні факти, розбавлені заспокійливими словами. Також важливо, щоб людина реагувала на ваші слова. Для цього можна ставити питання типу, «ти згоден?», «Ти мене чуєш?», «Що ти думаєш про це?».


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.