Як побороти невпевненість в собі?

Опубликовал admin | Психологія | середа 20 березня 2013 20:53


Як побороти невпевненість в собі?

Не секрет, що впевнена в собі людина швидше і легше досягає своїх цілей, ніж той, хто сумнівається у власних силах і постійно піддається хвилюванню. Хронічне невезіння переслідує сором’язливого людини всюди, і навіть якщо у нього повно цінних якостей, оточуючим непросто їх розгледіти. На роботі боязкий співробітник, швидше за все, залишиться без підвищення і надбавки до зарплати, та й в особистому житті нерішучість буде тільки заважати. Де ж витоки таких особливостей характеру і як побороти страх і невпевненість, щоб стати успішним і знайти внутрішню гармонію?

Звідки береться невпевненість

Як правило, причина розвитку різних психологічних проблем – невірне виховання батьків. Адже ми не народжуємося з готовим набором особистісних якостей. Всі норми поведінки формуються у міру дорослішання, і один з основних орієнтирів для дитини – його рідні. Якщо у спілкуванні з дітьми використовуються заборонені прийоми, це відбивається на незрілої психіці і призводить до розвитку найрізноманітніших комплексів.

Сумнівні способи виховання передаються з покоління в покоління, і напевно кожен невпевнена у собі людина чув у дитинстві такі слова: «Бери приклад з Маши, вона хороша дівчинка, не те, що ти!», «Тебе не питають!», «Безтолоч, ти ніколи не зможеш виконати цю вправу правильно». Мимохідь кинуті фрази, які не приймаються всерйоз мамою і татом, назавжди затримуються в підсвідомості дитини.
Будь-яка дія для нього стає пов’язане з ризиком розчарувати батьків і втратити їх любов, внаслідок цього нерішучість стає постійним супутником маленького чоловічка і потім переходить з ним у доросле життя.

Трапляється, що сумніви у власних здібностях приходять набагато пізніше. У цьому випадку відправною точкою може послужити чорна смуга в житті, низка невдач. Від неї, в принципі, ніхто не застрахований, але як позбавитися від невпевненості, коли одна проблема змінює іншу? У такій ситуації будь почне сумніватися у своїх силах і поступово втратить твердість намірів і рішучість у вчинках.

Невпевненість – позбавляємося крок за кроком

Щоб зрозуміти, як побороти невпевненість у собі, безумовно, потрібно консультація психолога, адже кожен окремий випадок вимагає індивідуального підходу. Але у фахівців є ряд рекомендацій, які будь допоможуть придбати віру в себе.

 • Запрограмуйте себе на успіх. Для цього потрібно концентруватися не на своїх невдачах, а на позитивних моментах з життя, коли все виходило саме так, як ви того хотіли. Постарайтеся знову пережити емоції, що виникли на хвилі успіху. І назавжди забудьте фрази типу «У мене ніколи це не вийде».
 • Зверніться за підтримкою. Навіть якщо ви вважаєте себе невдахою, напевно знайдуться люди, які не сумніваються у вас і вважають, що ви зможете всього досягти. Поговоріть з ними, поділіться сумнівами. Найчастіше важливо лише почути щирі слова підтримки, щоб відчути себе впевненіше.
 • Пам’ятайте, що все рано чи пізно змінюється. У царя Соломона був вірний спосіб пережити низку негараздів: в моменти переживань він дивився на кільце з вигравіруваним написом «І це пройде». Згадуйте і ви цю фразу, щоб знайти втрачене спокій і знову повірити в себе.
 • Змініть коло спілкування. Якщо ви відчуваєте, що легко заражаєтеся емоціями оточуючих, постарайтеся проводити час з успішними, позитивно налаштованими людьми. Адже життєва мудрість «з ким поведешся – від того й наберешся» виникла не на порожньому місці. Вчіться впевненості, переймайте її, копіюйте жести і фрази, тоді рішучими поступово стануть і ваші дії.
 • Не забувайте себе хвалити. Всупереч відчуттям, головним цензором своїх вчинків є ви самі, а не оточуючі. Стороннім людям часто немає до вас справи, а от внутрішній голос реагує уїдливим тирадою на найменшу помилку. Ось і змусьте цей голос відзначати ваші досягнення. До речі, аутотренінг, хоч і старий як світ, але як і раніше дієвий спосіб підвищити упевненість в самі короткі терміни.
 • Тепер ви знаєте, як подолати невпевненість у собі, і щоб не сходити з початого шляху, пам’ятайте, що ідеальних людей не буває. У кожного є свої слабкості, страхи і сумніви. Важливо лише не боятися глянути в обличчя труднощам, а, придивившись, ви, можливо, помітите, що вони не настільки серйозні. Адже у страху завжди очі великі.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.