Який будинок тепліше?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:00


Який будинок тепліше?

Ми живемо не в самому теплому кліматі, тому важливо, щоб у нас вдома було тепло і затишно. Якщо ви вирішили побудувати своє житло самостійно, то вас напевно хвилює питання про те, з якого матеріалу будинок тепліше. Варто враховувати, що кожен з матеріалів має свої особливості, тому не завжди можна однозначно відповісти на питання про теплоту будинку. Сьогодні найчастіше люди використовують для будівництва дерев’яний брус, цегла і пінобетон. Давайте порівняємо ці матеріали.

Матеріали

Пінобетон – один з найбільш популярних матеріалів із зазначених вище. Це й не дивно, адже він легкий, пожежобезпечний, не схильний до дії комах, та й зовнішню обробку будинку з пінобетону зробити нескладно. З точки зору термостійкості, пінобетон програє іншим будматеріалам, тому опалювати такий будинок доводиться постійно. У разі якщо довгий час не опалювати такий будинок, потрібно не менше доби, щоб потім прогріти його належним чином.

Цегла – наступний по популярності матеріал. Цегляні стіни непогано зберігають тепло, але вони також вимагають постійного опалення приміщення. Якщо не робити цього, взимку цегла починає вбирати вологу і під вагою кладки може зруйнуватися. Якщо тривалий час не прогрівати цегляний будинок, його доведеться прогрівати близько трьох днів до нормальної температури. Цегляний будинок необхідно утеплювати зовні додатковим шаром утеплювача.

Що краще вибрати?

На питання, який будинок найтепліший, досвідчені будівельники зазвичай відповідають: дерев’яний. Головним достоїнством дерев’яних будівель є те, що їх можна повністю прогріти всього за кілька годин. Такі будинки не бояться руйнування від вологи, так як після осідання будинку, ризик деформації мінімальний. Втім, у дерев’яних будинків є два істотні недоліки: вони бояться комах і вогню. Обробка дерева спеціальними засобами допомагає трохи знизити ризик появи подібних проблем.

Цікавим рішенням для будинку є каркасна технологія. Такі будинки більш дешеві, ніж аналогічні з дерев’яного бруса або каменя. Крім того, матеріал, з якого виготовлені панелі, має набагато менший коефіцієнт теплопровідності. Будинок за каркасною технологією можна побудувати досить швидко, причому незалежно від пори року. Такий будинок підійде і для тих, хто не планує жити в ньому постійно, так як прогріти його можна всього за 2-3 години. При необхідності каркасний будинок можна розібрати і зібрати наново. Недоліком такого будинку є те, що стіни самі по собі не можуть утримувати тепло, тому потрібно, щоб у будинку було джерело опалення, здатний працювати постійно. Перед будівництвом будинку важливо не тільки зрозуміти, який будинок тепліше, але й чітко визначити, як часто ви збираєтеся відвідувати його, і чи відповідає обраний вами матеріал всім вимогам.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.