Як вивести плями від поту?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:04


 Як вивести плями від поту?

Проблема плям поту на одязі вирішувана – можна користуватися дезодорантами, що запобігають пітливість і часто змінювати одяг у спекотні дні. Але що робити, якщо плями вчасно не помічені? Жовті плями від поту можна вивести декількома ефективними способами.

Машинне прання

Як вивести плями від поту, якщо ви використовуєте пральну машинку, або її портативні варіанти? Є безліч порошків, які при такому способі прання відчистити з одягу навіть застарілі плями. Але деякі речі не можна прати при гарячій воді, в при холодній плями від поту не завжди можна ефективно видалити. У разі, якщо річ не можна обробляти гарячою водою, її можна або попередньо замочити з порошком, або перед пранням втерти в проблемні ділянки плямовивідник. Плями від поту, які таким чином вивести не вдалося, доведеться піддати ручному пранні.

Ручне прання

В першу чергу ручне прання вирішує проблеми речей, які не можна часто прати в машинці.

На кольоровий одязі можна вивести плями від поту, якщо змішати яєчний жовток з 10% денатуратом. Пляма потрібно намазати цією сумішшю, потім відскоблити її. Що залишилися плями від жовтка легко знімаються підігрітим гліцерином.

Шерсть можна відчистити, обробивши замочені плями крупною сіллю. Якщо не допомогло, можна використовувати спирт.

На синтетиці жовті плями від поту вивести можна, замочивши її перед пранням в господарському милі. Для самої прання підійде будь порошок.

Якщо ж ці кошти вам не допомогли, візьміть столову ложку винного каменю, розітріть три таблетки аспірину (обов’язково білі) і змішайте їх з чашкою теплої води. Отриману субстанцію нанесіть за допомогою щітки, глибоко втираючи, на пляму на 20 хвилин. Після змийте все в теплій воді, при необхідності процедуру можна повторити.

Плями поту на манжетах і комірцях

Найчастіше з цією проблемою можуть зіткнутися чоловіки, але жовті плями від поту вивести на комірці і манжетах можна просто промочив їх оцтом. Але не варто забувати, що оцет може призвести до вицвітання одягу.

Сумішшю води, нашатирного спирту і кухонної солі в пропорції 4:4:1 можна також відтерти комір від плям, після промивши теплою водою, цей спосіб менше сприяє “линьки” кольору.

Плями поту на білизну

відіпрати постільну білизну краще з попереднім замочуванням в тазику з дрібно покришеним господарським милом. Якщо ж у вас щільне постільну білизну, можна вдатися до бабусиних рецептів – з тим же господарським милом як слід прокип’ятити білизна, це позбавить його навіть від самих застарілих плям поту.

Якщо ж структура плями біла і має жирний блиск, то це не пляма від поту, а всього лише дезодорант. Його потрібно перед пранням обробити миючими засобами, які справляються з жирними плямами, попередньо відчистити зайвий дезодорант щіткою, щоб пляма не поплило.

Хімчистка, звичайно, обійдеться дорого, але деякі тканини краще не прати самостійно. Якщо річ вам дуже дорога, краще віддайте її професіоналам, щоб вона повернулася до вас у своєму первозданному вигляді. Іноді вдома вивести плями поту неможливо, не пошкодивши одязі.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.