Як відіпрати фарбу?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:04


Як відіпрати фарбу?

Фарба є одним з найбільш уїдливих речовин, тому звичайні способи прання практично не допомагають. Тут ми наведемо кілька альтернативних способів, як відіпрати пляму від фарби.

Плями від фарби: способи видалення

 • Якщо ви забруднили одяг небудь олійною фарбою, підійде наступний варіант. Візьміть ватяну кульку і рясно змочіть його рослинною олією – найкраще соняшниковою. Потім як слід потріть забруднене місце, а при сильних забрудненнях можна навіть залити пляма соняшниковою олією. Як тільки фарба відійшла, очистіть одяг від масла за допомогою засобу для миття посуду або прального порошку.
 • Це спосіб підійде в тому випадку, коли ви думаєте, як відіпрати фарбу з джинсів. Потрібно купити в магазині спеціальний розчинник, який називається “Уайт Спіріт” і спробувати зняти фарбу з його допомогою. Єдиний мінус – після застосування цього розчинника потрібно буде випрати річ рази 2-3, так як він володіє сильним запахом.
 • Також для відпирання свіжої фарби з джинсів може підійти скипидар. Змочіть скипидаром свіжа пляма від масляної фарби, а потім видаліть гасом. Для повного видалення рекомендується протерти пляму нашатирним спиртом. Щоб не зіпсувати забарвлення, можна протерти пляму розчином гліцерину (тільки гарячим). Старе пляму потрібно залити скипидаром, а після розм’якшення фарби змити її розчином питної соди, бажано міцним. Після цього ретельно промийте місце забруднення теплою водою.
 • Якщо вищеописані варіанти, як відіпрати фарбу з одягу, вам не підходять, можна спробувати який-небудь плямовивідник. Ці засоби продаються практично в будь-якому супермаркеті або господарському магазині. Перед покупкою обов’язково прочитайте інструкцію на коробці, так як різні плямовивідники по-різному і використовуються і мають свої побічні ефекти. Зрозуміло, той чи інший плямовивідник потрібно вибирати і залежно від типу тканини.
 • У випадку, якщо ваш одяг білого кольору і інші методи відпирання не допомогли, можна використовувати звичайний ацетон. Мінус ацетону в тому, що, по-перше, після нього на одязі залишаються світлі плями, тому і рекомендується використовувати його тільки для білого одягу. А по-друге, застосування ацетону не найкращим чином позначається на збереженні якості матеріалу, і тканина може почати втрачати свої властивості. Тим не менш, за допомогою ацетону можна вивести навіть самі застарілі плями від фарби.
 • Плями від фарби для волосся

  Тепер скажемо кілька слів про те, як відіпрати фарбу для волосся.

 • Свіжа пляма від фарби для волосся можна вивести так: намильте його господарським милом або милом під назвою “Антіпятін” і промийте проточною водою.
 • Якщо пляма досить старе, нанесіть на нього 3% розчин перекису водню або 8% розчин оцту, залиште на 30 хвилин і потім прополощіть під проточною водою. Після цього виперіть річ звичайним способом.
 • Можна використовувати і “уайт спірит”, який-небудь інший розчинник, рідина для зняття лаку, гас, бензин, ацетон. У цьому випадку потрібно обробити пляму одним з цих коштів за допомогою ватних дисків і залишити хвилин на 20-30. Після цього річ потрібно випрати. Однак такий спосіб не рекомендується для ніжної тканини.
 • Будемо сподіватися, ви знайшли підходящий спосіб, як відіпрати фарбу зі свого одягу. Варто відзначити також, що якщо пляма дуже старе, краще просто віднести річ в хімчистку.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.