Як відіпрати чорнило?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:04


Як відіпрати чорнило?

Всі ми вчилися в школі і добре знайомі зі слідами від кульковою або чорнильною ручки на одязі. А також з болісним питанням: як відіпрати чорнило? Найпростіше, звичайно, скористатися сучасною побутовою хімією спеціального призначення або віддати річ у хімчистку. На жаль, не завжди ці варіанти прийнятні або доступні.

Як відіпрати чорнило з одягу в домашніх умовах

Існує кілька способів того, як відіпрати чорнило з одягу. Розглянемо кожен з них, щоб ви вибрали для себе найбільш підходящий.

 • Свіжа пляма від чорнила можна відіпрати, використовуючи етиловий спирт і ацетон у співвідношенні 1:1. Дуже важливо, що такий розчин підходить для всіх видів тканини. Процедура виглядає таким чином: на свіжу пляму від чорнила нанесіть заздалегідь приготований розчин і ретельно потріть його. Після цього, виперіть річ звичайним способом.
 • За наявності застарілого плями від чорнила, вищенаведений розчин необхідно нанести безпосередньо на пляму і проутюжить його, потім випрати.
 • Для видалення чорнильних плям з шовку або шерсті добре підійдуть бензинове мило або його концентрований розчин. Нанесіть засіб на чорнило для видалення плями. Після очищення тканини, виперіть виріб у вашому порошку.
 • Зіпсовану чорнилом річ можна відіпрати і натуральним засобом для виведення плям – кислим молоком. Замочіть в теплому кислому молоці річ на кілька годин. Потім виперіть в мильній воді з додаванням бури або нашатирного спирту.
 • Якщо пляма від чорнила село на курточку або вітровку спробуйте вивести його за допомогою лимонного соку або розчину лимонної кислоти. Гарненько втріть в пляму лимон і виперіть в звичайному порошку. У разі невдачі, повторіть процедуру, додавши до лимону порошок, після чого знову виперіть верхній одяг.
 • Що б відіпрати чорнило з одягу застосовують розчин нашатирного спирту у воді. Для цього необхідно розвести 1-2 чайні ложки спирту в склянці води. Цей розчин наносять на пляму і залишають до повного розчинення чорнила, після чого одяг рекомендується випрати.
 • Крім перерахованих вище методів того, як відіпрати чорнило з одягу, можна також використовувати розчин гліцерину, перекис водню, ацетон або рідина для зняття лаку з нігтів, сік свіжого помідора. Виводити пляму потрібно ватним тампоном, підклавши під нього щільну тканину, що б не перейшло на іншу ділянку одягу.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.