Як прати светр?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:04


Як прати светр?

Светр – це дуже зручний одяг, яка красиво облягає фігуру, тепла і дуже шкарпетки. Щоб термін носіння светри був довгим, що він залишався красивим кілька років, треба знати, як стирати светр, тому що саме прання може зіпсувати його зовнішній вигляд. Щоб правильно його попрати, треба підібрати миючий засіб, правильно терти, викручувати та сушити.

Підбираємо миючий засіб

Зараз випускають дуже багато пральних порошків, рідких засобів, які призначені спеціально для прання трикотажних речей, виробів, пов’язаних з вовни та інших матеріалів. Головна особливість в’язаних речей – це їх схильність до деформації. Простіше кажучи, такі речі витягуються в довжину, ширину, при шкарпетці на ліктях, по швах. Щоб такого не відбулося, треба спочатку при в’язанні враховувати особливості ниток. Вирішуючи, як випрати светр, треба враховувати, що при пранні використовуються спеціальні засоби, до складу яких входять речовини, що стягують волокна нитки. Крім того, в такі засоби входить спеціальний екстракт шовку, які при стягуванні волокон в одне полотно, роблять їх м’якше. Тому найкраще застосовувати спеціалізовані засоби, на яких є напис «Для виробів з вовни». Найпопулярніший з таких на сьогоднішній день «Дрефт». Якщо такий порошок вам не вдалося знайти, використовуйте звичайний шампунь. Він дуже підійде, коли вирішуєте, як прати вовняний светр.

Процес прання

Для початку треба в невеликий таз налити теплої води, в гарячій воді нитки стиснеться і светр сяде розміру на три. Тепла вода – це вода температури вашої руки. Потім наливаєте або насипаєте туди миючий засіб, розмішуєте гарненько. А після цього занурюєте светр і легкими рухами починаєте його прати. Найбільш забруднені місця можна потерти посильніше. 10-15 хвилин полоскання-тертя в мильній воді достатньо, щоб ваш светр став чистим.

Полоскання

Виливайте воду з таза, светр не викручуйте. У цьому випадку подовжується процес полоскання, зате не буде деформації светри. Наливайте чисту воду в таз, акуратно полощіть светр, виливайте воду. І так до тих пір, поки вода не залишатиметься ідеально чистою, а волокна светри перестануть милитися. Потім можна покласти светр на край ванни, щоб вода стекла з нього. Як тільки цівки перестануть з нього стікати, можна приступати до сушіння.

Сушка светри

Вивчаючи, як випрати вовняний светр, треба розуміти, що сушка може перетворити річ, а може і безнадійно зіпсувати.
Сушити светр треба на рівній поверхні. Покладіть на стіл, диван, підлогу покривало, плед. Потім розкладайте светр так, як того вимагає модель. Якщо у вас при шкарпетці розтягуються рукава, то укладіть їх, максимально розтягнувши в ширину. Якщо навпаки, полички витягуються в ширину, то потягніть мокрий светр в довжину. Так светр повинен сушитися не менше 12 годин, потім переверніть його на іншу сторону і досушити. Якщо покривало сильно намокли, то замініть його, коли будете перевертати светр.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.