Як прати білизну?

Опубликовал admin | Побутові поради | середа 20 березня 2013 21:04


Як прати білизну?

прання займаються в кожному будинку, в кожній квартирі. Кожна досвідчена господиня знає про те, як прати білизну. Однак прання – це сама справжня наука, якої потрібно опанувати. Про це я і розповім в даній статті.

Як прати постільну білизну з різних тканин

Постільна білизна буває з самих різних тканин, і саме тому прати його потрібно з урахуванням цього показника. Постільна білизна може бути зшите з натурального шовку, льону, з бавовни і з суміші льону та бавовни. Також популярні підодіяльники і простирадла з сатину, ситцю і бязі. І кожна тканина має свої особливості при пранні. Так, наприклад, ліжко з натурального шовку потрібно прати тільки при температурі в 30 градусів з відключенням таких режимів, як відбілювання і віджимання. Варто мати на увазі, що і порошок при такій пранні повинен бути спеціальним, інакше білизна після такої прання стане абсолютно непривабливим. При пранні в машині-автоматі, варто обов’язково додати спеціальний кондиціонер.

Можна спробувати випрати білизну і вручну. Для цього, в тазик потрібно налити воду знову ж з температурою в 30 градусів, розчинити в ній відповідний порошок і опустити у воду простирадло, наволочки або підодіяльник. Можна залишити білизну на 1:00 для замочування, але варто мати на увазі, що прати шовкову білизну після замочування потрібно дуже акуратно.

Тепер спробуємо розібратися, як правильно прати білизну з бавовни. Нове постільна білизна з цього натурального матеріалу варто прати руками в тазику в негарячій воді. Повторне прання можна буде проводити вже в машинці, але тільки при температурі близько 90 градусів. Тобто, вода повинна бути дуже гарячою. При необхідності в воду при пранні можна додати і відбілювач. Ніколи не потрібно прати бавовняні тканини разом з синтетичними матеріалами. Після такої прання бавовна втратить свою м’якість, та й зовнішній вигляд у такого білизни буде вже не таким привабливим.

Як прати білизну в машині правильно

Крім постільної білизни в кожному будинку знайдеться ще й ціла купа одягу, яка вимагає прання. При цьому, варто знати, що при такій пранні теж є певні правила.

 • перед пранням обов’язково потрібно перевірити всі кишені і вийняти з них все, що там лежить.
 • Якщо на одязі є якісь металеві прикраси, наприклад, брошки або шпильки, їх потрібно обов’язково відстебнути. Якщо знехтувати цим правилом, то можна завдати серйозної шкоди машині. Якщо металеві пряжки та ланцюжки не відстібаються, тоді білизну доведеться прати вручну.
 • Гудзики на одязі потрібно розстебнути, кнопки застебнути, шнурки і тасьми слід зав’язати.
 • Блискавки потрібно застебнути, а ось колечка від фіранок і штор потрібно обов’язково відчепити.
 • Підодіяльники і наволочки варто неодмінно вивернути, а найголовніше – витрусити сміття, який накопичився в кутах білизни. Шкарпетки і панчохи перед пранням так само необхідно вивернути. І не забудьте вивернути свої спідниці та брюки.
 • Як прати нижню білизну

  Нижня білизна – це особливий вид одягу, які вимагає дуже делікатного підходу при пранні. Нижня білизна необхідно прати тільки руками, але, якщо такого бажання немає, то можна випрати трусики і бюстгальтери в машині. При цьому варто мати під рукою спеціальні мішечки. Для бюстгальтера варто придбати спеціальну форму, яка не дасть втратити йому форму.
  При цьому машину потрібно запрограмувати на самий щадний режим. А в якості порошку потрібно використовувати спеціальне рідке засіб, яке розраховане для прання тільки делікатних тканин.

  Окремо варто сказати про мереживній нижній білизні. Прати в машинці його не можна ні під яким приводом. Але, як же тоді бути? Трусики можна випрати руками, а ось при пранні бюстгальтера можна скористатися маленькою хитрістю. Стирайте його тоді ж, коли самі миєтеся у ванній. Спочатку помийтеся самі, потім надіньте бюстгальтер, намильте його і змийте піну водою. Все, прання закінчене. Залишилося тільки висушити.

  А що ж робити, якщо на одязі з’явилася пляма, наприклад, від крові? Плями від крові найлегше відпирати тоді, коли вони свіжі. Найголовніше правило – у жодному разі не можна прати таку білизну в гарячій воді. Білок крові згорнеться і відіпрати його буде практично неможливо. Для початку потрібно прополоскати забруднене місце в холодній воді. Кров відмивається практично миттєво. Після цього забруднене місце потрібно протерти господарським милом і знову сполоснути в холодній воді. І тільки після цього можна буде прати річ в машинці з порошком.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.