Які є риби?

Опубликовал admin | Навчання | середа 20 березня 2013 20:55


Які є риби?

Видів риб насправді безліч, але всі спрощується, якщо розділити їх на два основних класи: морських і річкових. Це просте розділення ми і поклали в основу нашої статті. Ви дізнаєтеся, які є риби морські та річкові (прісноводні). Але перед цим пару слів про те, чому риби діляться саме так. Вся справа у воді, в якій ті чи інші види риб можуть жити. Звичайно, існують і сімейства риб, наприклад, окуневі, тріскові, лососеві і т.д., але, як відомо, морська вода солона, а річкова вода і вода в озерах – прісна: тому і така класифікація риб цілком виправдана. Тепер зупинимося докладніше на деяких видах річкових риб, які найбільш поширені в наших водоймах.

Які є риби річкові

Серед річкових риб найбільш популярними видами вважаються такі, як язь, йорж, форель, карась, лящ, осетер, минь, лин, уклейка, окунь, щука, плітка, сазан, судак, сом, стерлядь, вугор, головень, густера і деякі інші. Тепер розповімо докладніше про деякі з цих видів.

Язь

Це одна з найпоширеніших видів риб на території Росії. Язь любить глибокі проточні водойми – річки, протоки а також струмки, якщо вони, звичайно, досить глибокі. Це дуже гарна риба з сріблястою, що відливає золотом лускою і з темно-синьою спиною. Плавці ж зазвичай мають червонуватий відтінок. Важить дорослий язь зазвичай більше кілограма, а деякі екземпляри і зовсім досягають ваги в 5-6, а то й 7 кг. На нерест йде у квітні-травні великими зграями. Харчується водною рослинністю, а також молюсками.

Йорж

Ось ми і дісталися до першого річкового хижака. Не надто великий (зазвичай близько 10-12 см в довжину) йорж являє собою рибу з великими фіолетового відтінку очима, зі світлим жовтуватого відтінку черевцем і боками і з сіро-зеленою спиною. Люблять йоржі практичні будь-які прісноводні водойми, уникають вони тільки місць з сильною течією і густо зарослих водною рослинністю. Йорж ідеально відчуває себе в глибокій і холодній воді. Харчується йорж іншими рибами і мальками риб. На нерест йде звичайно в середині весни по досягненні 2-3 років. Живуть йоржі зграями і не дуже люблять міняти «місце проживання».

Форель

Ця риба – справжня окраса водойм європейської частини Росії. Досить різна за основним відтінку форель легко впізнається за своєю формою і по цяточками (білого, чорного і червоного кольорів), що покриває тіло риби. Що стосується основного кольору, то він тим темніше, чим глибше водоймище, в якому водиться форель. Форель – риба по перевазі донна, що харчується дрібною річковий живністю – молюсками, черв’яками, личинками та комахами. Однак при виникненні перешкод у водоймі ця риба може їх легко долати, оскільки здатна вистрибувати з води на відстань до 1 метра. Нереститься форель в кінці осені, а кількість відкладених однією самкою ікринок може досягати п’яти тисяч. Середня довжина форелі становить приблизно 30-50 см, а вага – від 500 г до кілограма.

Карась

Ця риба зустрічається як в проточних водоймах, так і в ставках, в яких є мулисте дно. Карась буває двох основних видів: срібний і золотий (точніше – червонувато-жовтий), причому останній крупніше. Харчується карась тим же самим, що і форель, а саме – дрібної річкової живністю. Нереститься навесні. Це досить теплолюбна риба, яка, тим не менш, мешкає практично в кожній водоймі. Середня довжина карасів становить близько 15 см, однак зустрічаються і екземпляри 30 і більше см вагою понад 1 кг.

Лящ

Ця риба має дуже широке і плоске тіло та невелику голову з дуже рухливими губами, які лящ вміє витягати в трубочку, за рахунок чого спритно збирає з дна всіляку їжу. За розмірами лящ набагато крупніше карася. Дорослі особини можуть досягати 50 см в довжину і ваги до 4-5 кг. Лящ – риба глибоководна і досить обережна, тому піймати його непросто. Зустрічається майже у всіх російських річках, проте віддає перевагу більш теплу воду. Самки ляща можуть відкладати по 300-400 тисяч (!) Ікринок. До речі, самки на порядок більші за самців, але останні мають більш яскравим забарвленням.

Окунь

Окунь – один з найпоширеніших видів риб на території Росії. Дізнатися окуня неважко: випнуті очі, темно-зелена горбата спина з зеленувато-жовтими боками і жовтуватим черевом. Середня довжина дорослого окуня-горбача становить приблизно півметра, а вага – близько 2 кг. Більш дрібний річковий окунь-травянік важить всього лише близько 150 г, а в довжину складає близько 10-12 см. Живиться окунь, як і будь-який хижак, живим кормом – личинками, комахами, мотилем, мальками. Нерестяться окуні зграями в травні.

Щука

Настала пора поговорити, мабуть, про сам грізному річковому хижака. Почнемо з того, що вже маленька щука якомога раніше намагається покинути «батьківський дім» і починає жити окремим життям. В залежності від типу водойми вага щуки може коливатися від 1 кг до 10 і більше кг.
Глибинні щуки воліють жити і полювати в занедбаних і віддалених місцях водойми серед каменів і корчів, а так звані щуки-трав’янки воліють зарослі і не надто глибокі спокійні водойми. На нерест щука йде в квітні-травні.

Судак

Закінчуючи розмову про річкових риб, поговоримо про ще один знаменитому хижака. Судак нерідко є супутником щуки, мешкаючи в тих же самих місцях точно таких же водойм. Це найбільший представник окунеподібних риб, середня вага яких складає 5 кг, а довжина – близько метра. Втім, зустрічаються окремі особини і до півтора метрів в довжину і вагою до 15 кг. Гострі зуби, колючі шипи на плавцях – все це робить судака грізним хижаком, проте вузьке горло часом не дозволяє йому заковтувати досить широку видобуток – наприклад, мальків ляща. Нереститься судак, як і багато інших риб європейської частини Росії, в квітні-травні. Самка судака здатна відкладати до 30 тисяч ікринок.

Які є риби морські

Що стосується морських риб, то на території наших морів поширені такі види промислових риб, як лосось, оселедець, камбала, палтус, тунець, скумбрія, сайра та деякі інші. Які риби бувають ще? Деякі відносяться до виду морських риб істоти є найнебезпечнішими хижаками – в тому числі і для людини. Такі, наприклад, різні види акул. Також нічого хорошого не обіцяє зустріч з такими видами риб, як мурена або риба-меч.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.