Як назвати мисливця?

Опубликовал admin | Навчання | середа 20 березня 2013 20:55


Як назвати мисливця?

Сьогодні ми чуємо багато суперечок про те, чим є для справжнього мисливця його захоплення.
Одні кажуть, що це хобі. А інші стверджують, що для запеклого мисливця полювання – це не що інше, як пристрасть, наркотик, без нової дози якого і життя не миле.

Напевно, так воно і є. Адже якби мисливці так не любили своє захоплення, хіба розповідали б вони про нього з таким ентузіазмом? Чого коштують одні мисливські байки! Та їх сміливо можна виносити в окремий розділ народного фольклору! Мисливські байки – окремо, рибальські – окремо. Ні ті, ні інші не переслухаєш. Не дарма ж вони, жартуючи, між собою, називають рибалок «тихо схибленими», а мисливців «буйно схибленими». Ймовірно, мисливці «буйні» тому, що від них шуму багато.

Як назвати мисливця, та ще завзятого, розібралися. А як же називають мисливця-невдахи? Оскільки в народному фольклорі далеко за назвами не ходять, всі беруть з життя, то не дуже щасливий мисливець зветься просто – мазило (від слова «промазав»). Не влучив у ціль раз, промазав другий-третій, от і закріпилася за тобою така непоказна кличка.

Для одних охота – хобі, а для інших – робота. Мисливці, що займаються відстрілом тварин в промислових цілях, називаються промисловиками. І промишляють вони, якщо говорити про Росію, то, звичайно ж, в Сибіру. Зараз-то працюють промисловики бригадами. А ось в старовину були мисливці-одинаки. Самі заганяли звіра і самі ловили. «Ну, і як у Сибіру називали мисливця-одинака?», – Запитаєте ви. А цікаво так називали. Народ російська на слово-то остер. Самогоном такий мисливець звався.

Може, і ви знаєте, як ще можна назвати мисливця? Так напишіть в коментарях. Адже в різних спільнотах людей – різні асоціації. Але одне в них не відняти. Якщо вже придумають назву, то в саму точку!


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.